этот материал доступен на русском

Die Welt: Світова економіка радикально зміниться у наступні 10 років

17:55, 10 грудня 2019
Фінанси
1585 0
Ілюстрація / REUTERS

У наступному десятилітті в рейтингу найважливіших економік відбудуться фундаментальні зміни. Китай випередить США, а конкуренція між цими потужними державами стане великим випробуванням на міцність для всього світу. Водночас сила з’явиться у країн, на які зараз мало хто звертає увагу.

Про це пише німецьке видання Die Welt, нагадуючи, що американське економічне домінування в світі триває вже кілька десятиліть. Торік ВВП країни оцінювалося в 20,5 трильйонів доларів. При цьому показник Китаю становив приблизно дві третини від цієї суми. Тож наздоганяти Америку ще доведеться. Однак, ще десятиліття тому китайська економічна сила складала менше третини від американської. Тож Пекін зростає дуже швидко.

Читайте такожТрамп закликав Світовий банк припинити видавати кредити Китаю

«Ми очікуємо, що в 2025 році Китай випередить США», - сказав головний економіст компанії Allianz Людовік Субран.

Деякі експерти припускають, що це може статися трохи раніше, але точно не пізніше, ніж до 2030 року. Британський банк HSBC прогнозує, за наступне десятиліття китайський ВВП виросте до 26 трильйонів доларів, у той час, як американський буде становити 25,2 трильйони.

Однак, зміни відбудуться не лише в глобальному економічному лідерстві. Не пізніше, ніж до 2030 року Індія, яку сьогодні вважають сьомою економікою планети, може випередити Німеччину й Японію, витіснивши їх з трійки лідерів.

Субран вважає, що у Південної Кореї, Мексики, Індонезії й Росії теж є шанси закріпитися в десятці першості у наступному десятилітті. Але все буде залежати від розвитку валют. Адже ревальвація американського долара чи падіння національної валюти конкретної країни може спричинити значні зміни в передбаченнях.

Читайте такожBloomberg: Росії й Китаю не вдасться так легко здихатися долара

«Але не залежно від того, яким саме буде рейтинг за підсумками десятиліття, очевидно, що економіка Азії зростає швидше, а старий індустріальний світ поступово поступається позиціями», - сказав експерт.

Тим часом, торговельна війна між США і Китаєм триває вже більше року. Вона то посилюється, то вщухає. На думку голови компанії Feri Хайнца-Вернера Раппа, за цим стоїть велике геополітичне протистояння, яке буде продовжуватися й надалі не залежно від того, хто стане наступним президентом США.

«В гіршому випадку це може означати, що світова економіка поділиться на дві частини. З одного боку буде блок на чолі з Китаєм, а з іншого – блок на чолі зі США», - сказав Рапп, додавши, що Німеччина може опинитися на лінії фронту між ними.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter