этот материал доступен на русском

Споживчі настрої українців у січні погіршилися

18:38, 17 лютого 2020
Фінанси
583 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожЗростання економіки України сповільнилося до 1,5%

Про це свідчать результати проведеного компанією Info Sapiens дослідження "Споживчі настрої в Україні".

"Індекс споживчих настроїв в січні 2020 року зменшився на 3,1 пункту і становить 89,0. Скоротилися значення всіх складових індикатора, крім індексу очікуваних змін особистого матеріального становища", - сказано в повідомленні.

При цьому індекс поточного становища (ІТП) зменшився на 6,0 пунктів і становив 79,0. Індекс економічних очікувань (ІЕО) у січні зменшився незначно - на 1,2 пункту і становить 95,7.

У січні показник індексу очікуваної динаміки безробіття покращився показник знизився зі 124 до 118,8 пункту.

"У січні 2020 року найбільше (на 6 п. п.) знизилися індекси поточного особистого доходу, розвитку економіки в найближчий рік й доцільності робити великі покупки. Найпесимістичніші настрої притаманні особам старшого віку (60 років й більше). Водночас індекс очікувань особистого доходу зріс. Зростання індексу очікувань особистого доходу разом зі скороченням інших індексів є нетиповим і спостерігається рідко", - коментують аналітики Info Sapiens.

Як повідомляв УНІАН, згідно з даними Державної служби статистики, споживча інфляція в Україні в січні 2020 року в річному вираженні у порівнянні з січнем 2019 року склала 3,2%, сповільнившись з 4,1% у грудні.

У порівнянні з попереднім місяцем споживчі ціни в січні цього року зросли на 0,2%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter