этот материал доступен на русском

Українцям на час карантину дозволили не платити іпотеку

14:16, 23 березня 2020
Фінанси
848 0
Ілюстрація REUTERS

Національний банк України повідомив, що на момент введення в Україні карантинних заходів (на цей час до 3 квітня 2020 року) українці можуть не здійснювати платежі за іпотечними кредитами.

Читайте такожНацбанк запропонував Кабміну вивести з-під карантину обмінники і ломбарді

Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на заяву Нацбанку.

"Клієнти банків на час карантину можуть призупинити сплату платежів за іпотечними кредитами, і банки не повинні в таких випадках стягувати з них заставу. Про це банки також повинні повідомити клієнтам", - йдеться в повідомленні НБУ.

Там також нагадують, банкам заборонено штрафувати своїх клієнтів за несвоєчасну оплату споживчих кредитів, підвищувати процентні ставки за такими кредитами або здійснювати інші подібні заходи. Про це банки повинні поінформувати своїх позичальників.

Крім цього, Верховна Рада заборонила стягувати штрафи та неустойки з українців за несвоєчасну оплату комунальних послуг.

Зараз Національний банк працює над універсальними правилами для банків за пільговим обслуговуванням клієнтів, зокрема з обслуговування кредитів. Ці правила повинні узгодити найближчим часом. Вони будуть стосуватися не тільки громадян, але й малого, середнього і великого бізнесу.

Як повідомляв УНІАН, 11 березня Кабінет міністрів прийняв рішення ввести в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня. Карантин передбачає закриття навчальних закладів, а також заборона масових зібрань понад 200 осіб, який стосується і спортивних, культурних заходів.

Крім того, з 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торгово-розважальні центри, інші установи розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу. Дозволено надавати послуги з громадського харчування з застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Дозволяється торгівля продуктами харчування, паливом, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську і страхову діяльність.

Пізніше для запобігання поширення коронавірусної інфекції Кабмін прийняв рішення про обмеження пасажирських перевезень на території України, зокрема, введено заборону на залізничні, авіа- та автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення, а також на роботу метрополітенів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter