Держмитслужба ініціює перехід на стовідсоткове електронне декларування

13:37, 12 жовтня 2012
Фінанси
2 0

Державна митна служба України ініціює внесення змін до чинного законодавства з метою переходу на стовідсоткове електронне декларування. Про це заявив голова Державної митної служби України Ігор Калетник під час зустрічі митників Євросоюзу і країн-сусідів ЄС, повідомляє прес-служба відомства.

«Важливий момент – впровадження принципу єдиного вікна. Документи повинні подаватися один раз - лише в Митницю й лише в електронному вигляді. А вже комп'ютер митниці «спілкуватиметься» з комп'ютерами міністерств і відомств, які видають дозволи й ліцензії», - цитує прес-служба голову відомства.

Як зазначив І.Калетник, головне завдання Держмитслужби – зробити роботу всіх підрозділів відомства максимально ефективною, зовні простою й швидкою. За його словами, в цьому й полягає основа реалізації концепції «Чистий бізнес – чесні податки», коли з боку бізнесу передбачається чесне декларування й перерахування всіх платежів у потрібному обсязі, а з боку митниці – довіра й стягнення платежів у рамках, передбачених законодавством.

За повідомленням прес-служби, голова відомства також звернув увагу, що Держмитслужба впроваджує спеціальну автоматизовану систему роботи своїх підрозділів, яка передбачає правильне оподаткування товарів, неможливість ввезення товарів без митного контролю, недопущення порушень у заповненні декларацій і маніпуляцій із товарними кодами, вартістю, а також виключає людський чинник. Це буде програмний продукт, що аналізує всі можливі ризики й інтегрований в інформаційний комплекс, з яким працює митник. У інспектора митниці не буде ніякої фізичної й технічної можливості втрутитися в роботу системи, сказав І.Калетник.

Як повідомляв УНІАН, із 1 червня 2012 року набув чинності новий Митний кодекс України. Парламент приймав кодекс двічі. Після голосування 3 листопада 2011 року документ було ветовано Президентом. 13 березня 2012 року Митний кодекс було прийнято парламентом із поправками. Суб'єкти підприємницької діяльності не висловлювали претензій до норм документа.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter