Рабство чи свобода: що пропонує новий Трудовий кодекс (відео)

Журналісти розібрали всі "плюси" та "мінуси" нового законопроекту про працю.

За Трудовим кодексом, якому вже понад 50 років, працюють всі українці. Нині уряд пропонує Раді затвердити новий, який зчинив галас серед працівників та профспілок.

Найскандальніше у тексті нового закону – не лише ви зможете звільнятися легко, звільняти можуть і вас завдяки неуточненому пункту «з ініціативи роботодавця», йдеться у сюжеті Гроші.

Читайте такожВ Україні з'явився ще один платіжний партнер Google Pay і Apple Pay

Водночас вагітні та жінки в декреті й надалі будуть захищені окремою статтею, що робить їх недоторканними.

Якщо ж роботодавець захоче попрощатися, він повинен про це попередити. Строки залежать від того, скільки років ви віддали цій роботі: 10 років стажу – за 90 днів,  5 років стажу – за 60 днів, 6 місяців стажу – за 30 днів, до 6 місяців стажу – за 15 днів.

В іншому випадку, якщо роботодавець не повідомить завчасно про звільнення, то повинен компенсувати витрати. Якщо ж стосунки з керівництвом зайшли у «глухий кут», уряд вводить посередника між вами та роботодавцем – медіатор.

У випадку ухвалення закону всі повинні будуть укладати угоди з роботодавцем. Усе в договорах індивідуально прописуватиметься: скільки годин на тиждень ви маєте працювати, скільки відпочивати, які матимете гарантії.