этот материал доступен на русском

В Україні почали призначати пенсії онлайн

14:44, 02 липня 2020
Фінанси
381 0
Пенсіонерам доведеться авторизуватися на порталі фонду / фото УНІАН

Про це повідомляється на сайті Міністерства цифрової трансформації України.

З 1 липня 2020 року пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатися та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду. Сервіс дозволяє надати всю потрібну для призначення пенсії інформацію заздалегідь і провести перевірку наявних у фонді даних.

Читайте такожВ Україні хочуть суттєво зменшити кількість отримувачів пільгової пенсії

З початку роботи сервісу заяви подали вже 813 майбутніх пенсіонерів.

Для призначення пенсії потрібно авторизуватися на порталі фонду (portal.pfu.gov.ua) за допомогою кваліфікованої електронного підпису (КЕП), заповнити анкету, додати копії документів, підписати заяву КЕП і відправити її до органу фонду. Після обробки заяви користувач отримає повідомлення щодо автоматичного призначення пенсії, дати та розміру виплат. Незабаром послуга буде доступна також користувачам, які не мають КЕП. Вони зможуть авторизуватися через BankID або систему електронної ідентифікації id.gov.ua.

Документи, що підтверджують трудову діяльність (трудову книжку, документи про навчання, військову службу й т. ін.), можна подати завчасно. Трудову книжку може подати як роботодавець, так і сам користувач. Пенсійний фонд вже розпочав роботу по впровадженню електронної трудової книжки.

Як повідомляв УНІАН, з 1 липня 2020 року в Україні підвищується рівень прожиткового мінімуму, а це означає, що збільшиться і сума ряду соціальних виплат.

Також з 1 липня в Україні зросте і розмір мінімальної пенсії – вона складе 1712 гривень (на 74 гривень більше).

Нагадаємо, що останній раз підвищували пенсію 1 грудня 2019 року - до 1638 гривень. Також з 1 липня зросте і надбавка пенсіонерам за стаж - щомісячна доплата для тих, хто має стаж понад 35 років (чоловіки) та 30 років (жінки). Вона становить 1% мінімальної пенсії за кожен додатковий рік (до липня це було 16,38 гривень, а з 1 липня - 17,12 гривень).

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter