Кабмін затвердив держпрограму будівництва чотирьох корветів для ВМС України

14:10, 11 листопада 2011
Промисловість
0 0

Кабінет міністрів України затвердив державну цільову оборонну програму будівництва кораблів класу "корвет" за проектом 58250.

Про це йдеться у постанові Кабміну від 9 листопада 2011 року № 1150, опублікованому на урядовому інтернет-порталі.

Як сказано у повідомленні, враховуючи ресурсні можливості держави на період до 2021 року, держпрограмою передбачено проектування, будівництво і використання за призначенням чотирьох кораблів. Орієнтовний об'єм фінансування програми складає 16,21 млрд. грн.

"Здійснення заходів програми дозволить частково відновити корабельний склад і підвищити можливості Військово-морських сил у рішенні поставлених завдань. Під час підготовки проекту програми пропрацювали питання мінімізації закупівлі корабельного озброєння і технічних засобів іноземного виробництва шляхом максимального завантаження вітчизняних підприємств і наукових організацій. Зокрема, прийнято рішення щодо розробки і постачання на корабель вітчизняного комплексу радіоелектронної боротьби замість імпортного, який пропонувався раніше", - зазначено у прес-релізі Міністерства оборони України.

У Міноборони також підкреслюють, що реалізація програми будівництва корветів сприятиме відновленню функціонування суднобудівельної і суміжних галузей оборонно-промислового комплексу, а також підвищенню експортного потенціалу держави у сфері будівництва кораблів, продажу зразків і комплексів корабельного озброєння і технічних засобів.

Як повідомляв УНІАН, 17 травня цього року на Чорноморському суднобудівельному заводі (ЧСЗ) відбулася урочиста церемонія закладки головного корабля класу "корвет" для Військово-морських сил України. У церемонії взяв участь Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ, міністр оборони України Михайло ЄЖЕЛЬ, командуючий ВМС України Віктор МАКСИМОВ. Головний корабель класу "корвет" планується передати замовникові у 2016 році. Концепція цільової оборонної програми будівництва кораблів класу "корвет" передбачає створення серії чотирьох корветів, які повинні увійти до складу ВМС України до 2021 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter