этот материал доступен на русском

АМКУ втрутився у скандальні тендери Кропачова на державних шахтах

14:43, 17 квітня 2019
Різне
227 0
АМКУ втрутився у скандальні тендери Кропачева на державних шахтах / telegraf.com.ua

Торговий дім «Контракт-Енерго» не допустили до двох тендерів ДП «Селідоввугілля» на купівлю скребкового конвеєра і очисного комбайна і тендеру ДП «Шахта ім. М.С. Сургая» на купівлю очисного комбайна.

Підставою для відхилення було надання їм дозволу на застосування товару в небезпечних умовах, виданого не на ім'я виробника «T Machinery A.S.» (Чехія), а на ім'я його українського дочірнього підприємства ТОВ «ТМС» з Павлограда Дніпропетровської області.

Замість цього до тендерів допустили ТОВ «Сані Україна і ТОВ «Торрентс». При цьому останній за інформацією видання «Наші гроші» не отримував підрядів, а бере участь в тендерах лише з «Сані Україна».

Однак «Контракт-Енерго» оскаржило своє відхилення в Антимонопольному комітеті України.

Адміністративна колегія визнала відхилення по всім тендерам необгрунтованим і зобов'язав замовників скасувати рішення про відсторонення учасника. В цілому «Контракт-Енерго» подав скарги проти свого відхилення з шести тендерів на державних шахтоуправліннях загальною очікуваною вартістю 446,97 млн грн. Скарги по 212,92 млн грн з них вже були розглянуті тендерної колегією АМКУ. Решта скарг будуть розглянуті 17, 18 і 22 квітня.

Нагадаємо, компанія «Сані Україна» зі статутним капіталом 1 тис грн. пропонувала обладнання виробництва «Sany Heavy Equipment Co Ltd» (Китай). Вона створена в квітні 2018 року і з тих пір отримала державних підрядів на 756,03 млн грн. Кінцевими бенефіціарними власниками компанії є Карпачов Віталій Валерійович і його китайські партнери Ся Ху і Ху Лісін.

Раніше ЗМІ розкрили корупційну схему, де держава змушена купувати китайське обладнання від «Сані Україна» для державних шахт за завищеними цінами. За словами голови незалежної профспілки гірників Михайла Волинця, державна вугільна галузь перебуває на межі виживання і повністю розграбована саме через корупційні схеми Віталія Кропачева.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter