Ілюстрація REUTERS

Уряд запровадив єдиний порядок присвоєння поштової адреси об'єктам будівництва, який дозволяє отримати адреса об'єкта будівництва та нерухомого майна за 5 днів, тоді як до цього термін становив у середньому 30 днів.

Читайте такожВ Україні спростили перепланування приміщень - тепер не потрібні дозволи

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, відповідна постанова Кабміну №367 "Деякі питання дерегуляції господарської діяльності" набула чинності 28 квітня цього року.

Відео дня

За його словами, ці зміни сприятимуть покращенню бізнес-клімату в Україні та, у свою чергу, підвищенню позиції нашої країни в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом "Отримання дозволів на будівництво".

"Досі наданням поштових адрес об'єктам будівництва займаються органи місцевої влади на власний розсуд. Немає чіткої процедури та за строками це триває в середньому 30 днів. Звичайно, це сприяє корупційним зловживанням і гальмує ведення бізнесу. Тому для мінімізації корупційних ризиків та спрощення умов ведення бізнесу вводиться єдиний, чіткий і прозорий порядок присвоєння поштових адрес будівельних об'єктах. Вони будуть надаватися автоматично до початку будівництва разом з містобудівними умовами та обмеженнями або будпаспортом", - написав Парцхаладзе.

Чиновник зазначив, що порядок визначення реквізитів адреси об'єкта будівництва або нерухомого майна буде розроблено Мінрегіоном.

"Крім того, міністерству також доручено розробити перелік лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури, яким не присвоюється поштова адреса", - написав Парцхаладзе.

Також він зазначив, що даною постановою спрощується реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

"Це можна буде зробити через зручний онлайн-кабінет за 1 день замість 10-ти", - додав чиновник.

Довідка УНІАН. Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року по таким критеріям, як легкість відкриття бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання кредиту, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

Зараз Україна - один із лідерів за темпами зростання в Doing Business серед 190 країн. У загальному рейтингу наша країна посідає 71 місце. А за показником "Отримання дозволів на будівництво" за два роки Україна покращила позицію з 140 до 30-го місця.