Фото metinvestholding.com

Група Метінвест долучилася до розроблення Зеленої стратегії України, обговорення якої відбулося 20-21 вересня на Міжнародному форумі сталого розвитку 2023 у Києві та Гаазі (Нідерланди). Компанія також виступила партнером проведення заходу.

Форум зібрав понад 700 учасників — провідних експертів зі сталого розвитку, представників української влади, бізнес-сектору України та ЄС, громадських організацій, програм ООН, а також дипломатів та журналістів.

Протягом двох днів учасники обговорювали теми переходу України до зеленої економіки, фінансування відбудови країни після війни, умови для сталого відновлення українських міст. Результатом цієї роботи стало формування основних засад Зеленої стратегії України на наступні 20 років, яка ґрунтуватиметься з урахуванням вимог європейської та євроатлантичної інтеграції, міжнародного партнерства, а також нинішніх викликів. Це чітка дорожня карта та практичний план дій, який згодом представлять уряду України.

Відео дня

"Формальне дотримання бізнесом стандартів ESG ще не гарантує переходу до зеленої економіки. Щоб досягти успіху в довгостроковій перспективі, варто орієнтуватися на цінності клієнтів, що постійно змінюються. А для цього потрібні обізнаність та спроможність споживачів сплачувати умовні премії за сталий розвиток, як це відбувається в західних суспільствах, або урядова підтримка через систему мотиваційних, регуляторних та фіскальних інструментів. Саме цим питанням уряд має приділяти увагу на макроекономічному рівні", — зазначив директор Департаменту сталого розвитку та екологічного менеджменту Групи Метінвест Віталій Коваленко.

Водночас у Міністерстві економіки України наголошують, що план щодо зеленого переходу України, який воно розробляє, неможливо реалізувати без консолідації зусиль із громадським сектором і бізнесом.

У Гаазі учасники форуму обговорили вплив глобального зеленого порядку денного та формування плану відновлення України відповідно до принципів кругової економіки.

Зокрема, керівник  відділу кліматичної стратегії та регіонального розвитку Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Дімітрі Гвіндадзе зазначив, що відновлення України є одним з основних пріоритетів банку, як найбільшого інвестора в країну. На його думку, зелений перехід в Україні важливо здійснити на всіх рівнях — від виробництва до оподаткування.

Організатором форуму виступає Асоціація експертів зі сталого розвитку (ASDE) — незалежна громадська організація, створена у квітні 2020 року з метою формування культури стійкості в суспільстві через адвокацію, навчання, міжнародну співпрацю та якісну взаємодію бізнесу та державного сектору.