Фото ua.depositphotos.com

УЗ уникає поставок металобрухту на внутрішній ринок попри дефіцит.

Про це пише "Телеграф" у статті "Халатність чи саботаж: чому "Укрзалізниця" вже півроку не продає металобрухт". За даними УЗ, на цю державну компанію припадає 12-15% від загальної заготівлі лому в Україні. У 2023 році УЗ реалізувала 76,4 тисяч тонн брухту на 460 млн грн. Це на 33% менше, ніж у 2022 році, коли УЗ продано заготовлено 113 тисяч тонн брухту на 670 млн грн.

За останні півроку "Укрзалізниця" перестала продавати металобрухт на внутрішньому ринку. Останній тендер УЗ з продажу брухту відбувся у вересні 2023 року. Компанія відправляє свій брухт на експорт за контрактами.

Відео дня

За інформацією "Телеграфа", "Укрзалізниця" не тільки перестала організовувати аукціони, а й припинила відвантаження брухту за вже укладеними контрактами, торги за якими були проведені взимку 2023 року. У 2024 році на українському ринку металобрухту почалася криза пропозиції.

За підсумками січня збір брухту впав на 21%, до найнижчого рівня з початку осені. Лютий буде завершений з ще більш низькими показниками, що ставить під загрозу виробничі плани українського металургійного комплексу на весну, - прогнозує Телеграф.