В Украине действует 0,5% сбор при покупке валюты / Фото УНИАН

Кабінет міністрів України своїм рішенням затвердив порядок сплати 0,5% пенсійного збору при купівлі іноземної валюти в готівковій або безготівковій формі, повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства соціальної політики України. 

Як підкреслили в Мінсоцполітики, рішенням уряду, сума збору нараховуватиметься і утримуватиметься банком одночасно з проведенням операції з купівлі валюти і перераховуватиметься на рахунки Пенсійного фонду протягом доби. При цьому до 20 числа кожного місяця банки подаватимуть звіт про нарахування і сплату пенсійного збору. 

Згідно з повідомленням, одержані кошти направлятимуть на покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду, який у 2014 році затверджений у розмірі порядку 18 млрд грн. 

Читайте такожГромадяни України в Криму отримуватимуть пенсії поштою

Як повідомляв УНІАН, стягнення обов'язкового пенсійного збору при операціях з купівлі валюти в готівковій і безготівковій формі за ставкою 0,5% від об'єкту оподаткування було відновлено в Україні в квітні поточного року. Ця норма обумовлюється в прийнятому Верховною Радою законі про запобігання фінансовій катастрофі і створення умов для подальшого економічного зростання України. 

Збір з безготівкових валютних операцій в Україні було запроваджено в 1998 році як тимчасовий захід. До 2006 року його ставка складала 1,5%, потім скоротилася до 1,3%, у 2007 р. - до 1%, у 2008 р. - до 0,5%, а в 2009 р. - до 0,2%. У січні 2011 року Верховна Рада України прийняла закон про скасування пенсійного збору з операцій з іноземною валютою.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram