В рамках президентської програми «Велике будівництво» почалися активні роботи з прокладення нової дороги до Одеського порту. Про це повідомляє «Укравтодор»

Нова дорога з’єднає територію Одеського морського торгового порту та дорогу М-28 Одеса – Южний. 5,3 кілометри автошляху буде збудовано з цементобетонним дорожнім покриття за посиленою технологією, там буде організовано 2 смуги руху.

«Державна безкоштовна дорога з цементобетону в обхід вулиць Одеси – «Велике будівництво» комплексно розв’язує проблему проїзду до порту. Зведення 5,3 км нового шляху покладе край руйнації будинків одеситів та комунальних вулиць. Вантажівки, котрі зараз змушені платити за проїзд територією приватної компанії, аби дістатися порту, матимуть альтернативний маршрут», - зазначається у повідомленні.

Як зазначається, наприкінці березня проєкт був на «низькому старті», а вже зараз потужна дорожня техніка проводить земляні роботи. Майбутня дорога по всій протяжності пролягає у складних гідрогеологічних умовах і, крім іншого, потребує заміни ґрунтів підошви земляного полотна на глибину двох метрів. 

Реалізація проєкту передбачена на 2 роки.

Для відпочинку водіїв та відстою вантажного транспорту буде зведено TIR-майданчик, розрахований на 300 вантажівок, облаштовано 2 місця для стаціонарного габаритно-вагового контролю і два майданчики зважування-у-русі (WiM). При в’їзді на КПП порту дорога розширюватиметься до шести смуг, також буде побудована 500-метрова естакада загальною висотою 13 метрів.

Як повідомлялось, заступник голови Офісу президента і координатор «Великого будівництва» Кирило Тимошенко заявив, що у планах «Великого будівництва» на 2021 рік – збудувати і оновити 6500 км доріг та 245 штучних споруд.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram