У разі відкриття двох категорій теоретичний іспит складається один раз / фото УНІАН

17 липня набув чинності наказ МВС від 22 травня 2020 року № 408, яким затверджено нові інструкції щодо порядку приймання іспитів для отримання прав і щодо можливості фото - або відеофіксації під час складання іспитів.

Про це повідомляєГоловний сервісний центр МВС.

Читайте такожВ Україні посилили покарання за "п'яне" водіння: як зросли штрафи та за що загрожує позбавлення волі

Що змінилося

Згідно з новими інструкціями:

  • при отриманні категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE можна підтвердити наявність навичок керування транспортними засобами за кожною з категорій В, С1, С, D1 і D, а максимально допустиму перерву в навичках водіння збільшено до 3 місяців;
  • у разі відкриття двох і більше категорій теоретичний іспит буде складатися один раз за екзаменаційними білетами вищої категорії.

Іспит припиняється, якщо людина користується підказками.

Тривалість кожного етапу проведення практичного іспиту:

  • на майданчику – не менше 10 хв;
  • на дорозі – не менше 20 хв.;
  • в цілому – не більше як годину.

Можливе відхилення від маршруту проведення практичного іспиту, якщо на ньому подальший рух неможливий (транспортний затор, дорожні роботи, ДТП тощо);

фото-, відеофіксація ведеться від початку кожного іспиту і до його завершення.

Результати іспитів можна оскаржити протягом 10 робочих днів.

Анулювання водійських прав

Указом також визначено підстави для анулювання посвідчення водія (у разі позбавлення права керування, отриманого вперше, надання фіктивних документів тощо).

Крім того, в документі зазначено, що можливо виключення наявної категорії, якщо медичною довідкою вона не підтверджена, і її відновлення у разі надання нової меддовідки, якщо придатність до управління відновлено.

Головний сервісний центр МВС нагадав, що на його сайті можна ознайомитися з маршрутами для вдосконалення навичок водіння, а також перевірити свої знання ПДР на онлайн-тренажері.

20 питань і відеофіксація

Міністерство внутрішніх справ оновило правила видачі водійських прав. Відповідні зміни було внесено 22 травня 2020 року в Інструкцію про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами.

Згідно з оновленою інструкцією, під час здачі теоретичного і практичного іспитів мають використовуватися технічні засоби контролю (зокрема фото - і відеофіксації процесу.

Іспит приймається у спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційний білет нараховує 20 запитань, до кожного з яких є від 2 до 5 варіантів відповідей (одна з них – правильна).

Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний три місяці.

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Якщо людина тричі не склала практичний іспит, вона має пройти повторний курс підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі, і тільки потім допускається до наступного іспиту.