этот материал доступен на русском

В ОПОРІ вказали на ймовірність втручання судів у підбиття підсумків виборів до ВР

16:05, 19 липня 2019
Вибори 2019
336 0
В ОПОРІ вважають, що суди можуть скасовувати результати виборів в деяких дільницях / фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу заявила координатор ОПОРИ Ольга Айвазовська.

Читайте такожВ ОПОРІ розповіли, скільки мільйонів доларів політики витратили на передвиборчу рекламу в Facebook

Вона зазначила, що ОПОРА зафіксувала за весь період виборчої кампанії 1 тис. 945 порушень.

Незаконна агітація – 1 тис. 783 порушень, матеріальне стимулювання виборців, у тому числі непрямий підкуп, діяльність благодійних фондів, подарунки виборцям, в тому числі юридичним особам — 202, порушення з боку виборчих комісій — 93, зловживання адмінресурсом — 44, кримінальне втручання у виборчий процес (напади на агітаторів, пошкодження виборчої документації) — 17, перешкоджання журналістам та спостерігачам — 7.

Вона додала, що такі порушення не є екстраординарними і вони наразі не впливають на кінцевий результат виборів, крім випадків підкупу виборців.

Крім того, вона заявила що у зв’язку з тим, що на дострокових виборах залишилася мажоритарна складова, в ОПОРІ не виключають, що у окремих депутатів може виникнути спокуса забезпечити собі перемогу на окрузі через позови до судів шляхом скасування результатів виборів на окремих дільницях, як це було у 2012 році.

“У мажоритарній складовій кожна дільниця є важливою. На дільниці можна визнати недійсними результати виборів, це означає, що може повторитися практика 2012-2013 років, коли судова влада використовувалася, щоб у межах округу скасувати результати по десяти дільницях, змінивши в цілому результати виборів по округу”, - сказала Айвазовська.

Крім того, вона додала, що реальність мажоритарної складової несе ризик адміністративного тиску на виборців-ув’язнених, оскільки особи, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі, також голосують по мажоритарній складовій.

“Якщо в межах округу є великий подібний заклад - це серйозна мотивація для кандидата стимулювати адміністрацію тюрем”, - повідомила координатор ОПОРИ.

Айвазовська закликала виборців при отриманні бюлетенів перевіряти, чи є на них підпис члена комісії, оскільки у разі його відсутності бюлетень під час підрахунку буде визнано недійсним.

Також вона додала, що за даними ОПОРИ 51 округ зі 199 є дуже конкурентним.

"І ця конкуренція не завжди є добросовісною, що може мати наслідки в день голосування", - сказала Айвазовська.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter