У разі отримання 226 депутатських мандатів слуга народу матиме права коаліції / фото УНІАН

Фракція "Слуга народу" в разі отримання понад 226 голосів у Раді матиме права коаліції.

Про це в коментарі LB.ua заявив колишній член Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

"У новому парламенті створити коаліцію неможливо. Оскільки фракція "Слуга народу" в разі отримання більшості депутатів парламенту має права коаліції. Тому не може створювати коаліцію з іншими фракціями", - заявив Магера, посилаючись на 83 статтю Конституції України.

Читайте також"Слуга народу" не відмовляється від переговорів про створення коаліції

За словами Магери, така сама ситуація в історії України була 1990 року, коли більшість парламенту сформувала так звана "Група 239" - комуністична фракція I скликання.

"І припинити повноваження нового скликання парламенту не можна протягом року", - додав він.

"У "Слуги народу" немає іншого варіанта: або вони пропонують кандидатуру прем'єр-міністра і формують новий Кабмін, або продовжує працювати уряд Гройсмана", - сказав він, додавши, що коаліційної угоди в новій Верховній Раді також не потрібно.

Як повідомляв УНІАН, за останніми даними ЦВК, після обробки 92,97% протоколів, партія "Слуга народу" продовжує лідирувати на парламентських виборах в Україні.

Так, за «Слугу народу» проголосували 43,13% виборців, партію «Опозиційна платформа – За життя» підтримали 13,05%, ВО «Батьківщина» - 8,19%, «Європейську солідарність» – 8,14%, «Голос» – 5,86%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram