Українці отримуватимуть електронні рецепти вже за місяць

13:05, 13 березня 2018
Країна
562 0
УНИАН

Як заявив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик.Міністерство охорони здоров'я з квітня 2018 року планується ввести в дію послугу «електронний рецепт» у 5 пілотних регіонах України, повідомляє сайт Громадського.

Читайте такожСупрун заявила, що у 2018 році в Україні впровадять електронну форму рецептів

За його словами, функція буде розширюватись по тих закладах, які будуть долучатись до нової системи охорони здоров'я.

"Дуже важливо, що сюди постійно будуть додаватись нові ліки від різних захворювань. У першу чергу — тих захворювань, які лікуються на амбулаторній ланці», — заявив Ілик.

За його словами, у першу чергу за електронним рецептом виписуватимуть ліки, які використовують на амбулаторному прийомі. 

Також Ілик нагадав, що до програми «Доступні ліки» у 2018 році включать препарати від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я вагітних.

«Ми вже підготували законодавчий проект для того, щоб його ухвалив уряд. Це що стосується захворювань шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання, в тому числі виразкова хвороба, це депресії, це захворювання, які пов'язані з анемією у вагітних», — сказав він.

Читайте також З 2018 року українці з депресією отримуватимуть ліки безоплатно - МОЗ

Водночас, за його словами, цей проект поки не розглядався. «Оскільки було побоювання у Міністерстві фінансів, що коштів, виділених на 2018 рік у розмірі 1 млрд грн, буде бракувати, вирішили програму по цих трьох групах нозоологіях, які діють зараз, поглиблювати і розширювати», — додав Ілик.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter