этот материал доступен на русском

В Україні зміниться система виписування лікарняних

15:45, 15 травня 2018
Країна
847 0
МОЗ почало змінювати систему виписування листків непрацездатності / 062.com

Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк

За його словами, МОЗ почало змінювати систему виписування листків непрацездатності, щоб позбавити лікарів від непотрібних викликів додому.

Читайте такожУкраїнські лікарі дуже часто МРТ-діагностику призначають безпідставно - Супрун

«Друга причина необхідності викликати швидку медичну допомогу додому – це отримання лікарняного. Ми зараз міняємо систему виписки лікарняних. Мені б хотілося, щоб до кінця року ми це встигли зробити. Тому що ми плануємо сформувати таку систему, коли відпаде необхідність викликати лікаря в перші дні хвороби для того, щоб отримати лікарняний лист. Ці причини виклику лікаря додому ми приберемо і відкриємо дорогу для нормальних відносин лікаря і пацієнта», – сказав Ковтонюк.

Однак поки незрозуміло, яким чином буде проводитися реформа щодо лікарняних.

«Поки я не можу розкривати усі карти, оскільки над цим працюють, окрім МОЗ, Міністерство соціальної політики і Фонд соціального страхування, який виплачує гроші за лікарняним. За більшістю параметрів ми досягли консенсусу. Це буде серйозне спрощення процедури їх отримання, яка влаштує і роботодавців, і Фонд, і нас. Ми хочемо розвантажити лікаря від необхідності оформлення лікарняного, оскільки це – не питання лікування, а соціальних виплат. Лікар буде брати участь у цьому процесі тільки для того, щоб засвідчити факт захворювання», – зазначив чиновник.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter