Щорічно до лікарні не встигають доїхати близько 150 тисяч постраждалих / Скріншот

В Україні з'явився мобільний додаток екстреного виклику допомоги, розроблений фахівцями Міністерства охорони здоров'я.

Викликати медика можна одним кліком з допомогою смартфона. Про новий додаток розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1".

Як відомо, в Україні тільки десять людей зі ста вміють робити масаж серця і штучне дихання. Щорічно до лікарні не встигають доїхати близько 150 тисяч постраждалих. 60 тисяч помирають від раптових серцево-судинних захворювань. Ще 90 – від травм. Цих випадків могло бути менше, якби постраждалі отримали першу домедичну допомогу.

Відео дня

"Тобто до приїзду швидкої. До того, як людина потрапить до лікаря. Нещасний випадок може статися від вас десь за 100, 200, 300 метрів, десь за поворотом, де ви не бачите", - розповідає директор "Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України" Максим Циганок.

Але тепер викликати парамедика можна завдяки системі екстреного виклику. Це додаток для смартфона DocRadar – розробка українських ІТ-фахівців спільно з МОЗ.

Читайте такожВ Україні безкоштовна діагностика не запрацює з 1 липня: названо причину

Якщо вам чи комусь із перехожих стало зле, а ви навіть не знаєте, де перебуваєте та адресу. Тоді достатньо натиснути лише одну кнопку "Екстрений виклик" і система сама визначить ваше місцеперебування, і фахівець зможе відшукати вас.

Коли ви натиснули на екстрений виклик, вона автоматично шукає в радіусі найближчого кілометра медика. Або людину, яка може надати вам допомогу. Якщо не знаходить у радіусі кілометра, знаходить в радіусі трьох кілометрів.

Коли найближчий "рятівник" прийме виклик, система автоматично прокладе маршрут до потерпілого.

Завести кишенькового рятівника дуже просто. Потрібно встановити додаток на смартфон і підтвердити номер телефону.

У DocRadar є можливість викликати не тільки рятувальника, але й лікаря будь-якої спеціалізації. Це може бути сімейний лікар, медсестра для уколу або навіть ветеринар. Незабаром розробники обіцяють долучити до системи рятувальників ДСНС і поліцейських.

Як повідомляв УНІАН, з 1 березня в Україні в тестовому режимі запрацювала електронна медична картка в електронній системі охорони здоров'я.