REUTERS

За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна не припиняла будь-яке товарне сполучення з Китаєм.

Як передає кореспондент УНІАН, про це в.о. генерального директора держустанови «Центр громадського здоров’я» Міністерства охорони здоров’я України Ігор Кузін сказав на брифінгу, відповідаючи на запитання щодо безпечності отримання товарів поштою з КНР у зв’язку з поширенням в цій країні нового коронавірусу.

Читайте такожУ МОЗ наголошують, що на сьогодні вакцини проти нового коронавірусу немає

Відео дня

Кузін зазначив, що «короновірус є нестійким у зовнішньому середовищі».

За його словами, навіть якщо вірус перебуватиме у надзвичайно комфортних умовах, то буде живим не більше як 2-3 дні максимум.

«А будь-яке пересилання товарів або виробів відбувається довше», - сказав Кузін.

Він наголосив, що, згідно з рекомендаціями ВООЗ, не припиняється будь-яке товарне сполучення з Китаєм.

Також Кузін повідомив, що в усьому світі діє заборона на перевезення живих тварин з Китаю.

Відповідаючи на запитання журналістів з приводу паніки серед українців щодо безпечності ввезення до України фруктів, зокрема, бананів, генеральний директор Директорату громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Андрій Скіпальський зазначив, що на даний час ВООЗ рекомендує не вживати сире м’ясо та морепродукти. За словами Скіпальського, поки немає жодних заборон щодо фруктів.

«В наших рекомендаціях немає. Можливо, будуть оновлюватися рекомендації», - додав він.

Як повідомляв УНІАН, станом на 28 січня у Китаї підтверджено 4 тис. 535 випадків виявлення коронавірусу. 106 осіб померли, 60 осіб вдалося вилікувати.

Про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань влада Китаю заявила наприкінці грудня 2019 року. Встановлено, що збудником захворювання став новий тип коронавірусу – 2019 nCoV. Вірус передається від людини до людини. Інкубаційний період коронавірусу триває від 2 до 12 діб.

Випадки виявлення коронавірусу вже зафіксовано в багатьох країнах світу.

За інформацією МОЗ, раніше в Україні було три підозри на коронавірусну інфекцію 2019-nCoV, всі вони не підтвердились.

27 січня «Укрпошта» повідомила, що ВООЗ поки не рекомендувала ввести заборону у міжнародній торгівлі та переміщенні товарів через кордони у зв'язку зі спалахами коронавірусу в Китаї. В «Укрпошті» наголосили, що новий коронавірус не може поширюватися через товари, які пересилаються у міжнародних поштових відправленнях.