Нігерією поширюється дуже небезпечна лихоманка

12:13, 06 березня 2018
Зарубіжні новини
397 0
ЮНИСЕФ

З початку року Нігерія охоплена спалахом лихоманки Ласса. Ця потенційно смертельна хвороба здатна викликати епідемію, і в даний час проти неї не існує вакцини.

Лихоманка Ласса - хвороба не нова, але нинішній спалах безпрецедентний за своїми масштабами і швидкістю поширення.

Читайте такожВчені заявили, що Південна Америка криє загрозу здоров'ю людства

Співробітники медустанов працюють на межі можливостей, деякі з них самі заразилися і стали жертвами недуги.

Лихоманка Ласса - це гостре вірусне геморагічне захворювання, що може дуже тяжко перебігати, уражаючи різні органи і руйнувати кровоносні судини.

У більшості заражених хвороба перебігає у легкій формі - лихоманка, головний біль, загальна слабкість - або ж взагалі без симптомів.

Але в гострих випадках перебіг хвороби може бути схожим на Еболу - іншу небезпечну геморагічну лихоманку - з кровотечами з носа, рота і інших частин тіла.

За статистикою, смертельний результат настає приблизно в 1% випадків. Однак за нинішньої спалаху в Нігерії смертність, за даними Національного центру з контролю за інфекційними захворюваннями, в підтверджених і можливих випадків інфікування досягає 20%.

З січня в Нігерії було зафіксовано понад 1000 випадків підозри на лихоманку Ласса, з них 317 підтверджених.

Згідно з приблизними оцінками, вірус забрав близько 90 життів, проте в дійсності це число може бути вище, так як недуга ніяк не піддається діагностуванню. На ранніх стадіях її практично неможливо відрізнити від малярії і лихоманки денге.

Для жінок, які заразилися на пізніх термінах вагітності, вірогідність втратити дитину або загинути самим становить 80%.

Оскільки спеціального аналізу на цей вірус не існує, єдиною можливістю виявити його є дослідження крові або зразка тканини в одній з нечисленних спеціалізованих лабораторій.

Читайте такожУгандою поширюється супернебезпечний вірус - ВООЗ

Вперше хворобу виявили в 1969 році в нігерійському місті Ласса, після того, як спалах захворювання стався в місцевій лікарні.

Після цього вірус знаходили в інших країнах Західної Африки, включаючи Гану, Малі та Сьєрра-Леоне.

Але нинішній спалах викликає особливе занепокоєння, оскільки кількість захворювань для цієї пори року безпрецедентно велика.

Санітарні служби намагаються встановити, що послужило причиною епідемії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter