Ілюстрація REUTERS

Лікар Лондонської клініки Деніел Фентон розповів Telegraph, як знайти баланс між інформування пацієнтів про реальні ризики для їхнє здоров'я і «страшилками» про захворювання.

Фентон заявив, що деякі симптоми, часто спостерігаються в середньому віці та в багатьох випадках виявляються не дуже серйозними, дійсно іноді можуть бути симптомами небезпечних проблем зі здоров'ям, пише MedikForum.

За словами лікаря Лондонської клініки, є декілька симптомів, на які кожній дорослій людині потрібно звертати пильну увагу, у жодному разі не ігнорувати.

Відео дня

Часті нічні позиви в туалет. Це явище може бути ознакою ніктурії - захворювання сечостатевої системи. У чоловіків часті походи в туалет можуть сигналити про збільшення простати, а також про підвищення ризику раку передміхурової залози.

Читайте такожНазвано простий спосіб запобігти передчасній смерті

Втома. Якщо відчуття втоми стає нав'язливим, постійним, це нерідко свідчить про нестачу вітаміну D в організмі. Але втома в деяких випадках – це видимий маркер серйозних проблем зі здоров'ям. Зокрема, вона може вказувати на надмірну активність щитовидної залози, дефіцит заліза та анемію, ймовірність розвитку раку крові.

Поколювання в кінцівках. Періодичні поколювання, зазначив лікар, іноді є симптомами процесів в організмі, у зв'язку з якими підвищується ризик інсульту.

Сильне потовиділення. За словами фахівця Лондонської клініки, це може бути симптомом розвитку лімфоми або мієломи.

Втрата ваги та спрага. Лікар зазначив, що втрата ваги, не пов'язана зі спробами худнути і зміною способу життя, повинна завжди насторожувати. Спрага може бути небезпечним симптомом, якщо вона тримається постійно. Раптова втрата ваги і відчуття спраги бувають властиві розвитку діабету та онкологічних захворювань.