этот материал доступен на русском

У США помер Нобелівський лауреат з медицини

14:48, 15 квітня 2019
Зарубіжні новини
573 0
Пол Ґрінґард отримав Нобелівську премію 2000 року \ rockefeller.edu

Читайте такожНобелівську премію з медицини вручать за відкриття у терапії раку

Про це йдеться в повідомленні на сайті Рокфеллерівського університету, де він працював останні 36 років, передає ТСН.

В університеті пригадали заслуги видатного мікробіолога. "Помер учений, який перевернув наше розуміння взаємодії клітин головного мозку і вніс величезний вклад у лікування широкого спектру неврологічних і психіатричних захворювань", – зазначили там.

Пол Ґрінґард отримав Нобелівську премію 2000 року спільно з Еріком Кенделом і Арвідом Карлссоном. Вони отримали нагороду за відкриття, пов’язані з передачею сигналів у нервовій системі.

Вчені довели, що клітини мозку "передають сигнали" про рух, пам'ять і психічний стан. Їхні роботи відкривають шляхи для розробки способів лікування таких важких і поширених неврологічних захворювань, як хвороба Паркінсона і хвороба Альцгеймера.

Отримані разом із Нобелівською премією гроші вчений вклав у нагороду, названу на честь його матері. Її іноді називають Нобелівською премією для жінок, вона присуджується жінкам-ученим за видатні досягнення в галузі біомедицини.

Пол Ґрінґард викладав у декількох університетах Великобританії (зокрема  в Кембриджському), працював в американському Національному інституті здоров'я і в Єльському університеті. З 1983 року був професором Рокфеллерівського університету.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter