этот материал доступен на русском

Вчені показали, який вигляд має коронавірус COVID-19 під мікроскопом (знімки)

15:14, 14 лютого 2020
Зарубіжні новини
1043 0
Ось такий вигляд має коронавірус / NІAІ

Багато мікробіологів світу шукають вакцину від коронавірусу, спостерігаючи його в мікроскопи кожного дня, але багато хто з нас досі не бачив, який вигляд має новий вірус в реальності, а не на комп'ютерних малюнках.

Лабораторії RML Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NІAІ) опублікували знімки коронавірусу, зроблені за допомогою просвітлювального електронного мікроскопа, пише ПМ.

NІAІ

Фото вище - це розфарбована у неприродні кольори фотографія, на якій зображений вірус COVID-19 (забарвлений у жовтий колір), під час виходу з клітини (пофарбована в синій та рожевий кольори).

NІAІ

Зображення вище теж було отримане за допомогою просвітлювального електронного мікроскопа. Він не такий гарний, як перший, але на цьому знімку ви можете побачити шипи на поверхні вірусу, через які його й прозвали коронавірусом, від слова «корона». До речі, віруси в сімействі коронавірусів мають невеликі відмінності у своєму геномі, через що симптоми зараження можуть відрізнятися.

NІAІ

Зображення, які ви бачите вище — це результат командної роботи дослідника з RML Еммі де Віт, яка надала вірус, мікроскопіста Елізабет Фішер, яка створила зображення, і відділу візуального медичного образотворчого мистецтва, фахівці якого розфарбували фотографії.

Як повідомляв УНІАН, про спалах пневмонії невстановленого походження у місті Ухань влада Китаю заявила наприкінці грудня 2019 року. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу. Він передається від людини до людини, інкубаційний період становить від 2 до 12 діб.

Всесвітня організація охорони здоров'я 30 січня оголосила надзвичайну ситуацію міжнародного значення у зв'язку з поширенням коронавірусу з Китаю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter