Чому деякі рани можуть не затягуватися роками

12:07, 06 травня 2014
Зарубіжні новини
0 0

Через мутації організм перестає розпізнавати бактерії та ініціювати правильний тип імунної відповіді

Фото: УНИАН

Тонкий шар мікроорганізмів, що покриває шкіру людини, відіграє важливу роль у процесі загоєння ран. Це відкриття допоможе удосконалити методики регенерації шкірного покриву, особливо хронічних ран у літніх людей. Як зазначає Meddaily.ru з посиланням на Medical News Today, озвучену інформацію представив доктор Меттью Хардман.

Подібні рани з'являються внаслідок діабету або порушення циркуляції крові. Експерти порівняли мікробіом на поверхні шкіри людей з хронічними ранами і людей, у яких рани затягувалися. На думку вчених, так можна отримати бактеріальну "мітку", яка підкаже, якщо рана не затягнеться. І вже на основі цих даних медики повинні вибирати терапію. Як показали тести на гризунах, на "бактеріальну мітку" впливають гени.

Отже, миші з певною генетичною мутацією мали більше шкідливих бактерій на шкірі, а їхні рани затягувалися повільніше. Проблеми викликав ген, пов'язаний з хворобою Крона. Він допомагає клітинам ідентифікувати патогени і реагувати на них. Мабуть, через мутації організм перестає розпізнавати бактерії та ініціювати правильний тип імунної відповіді. Виходить, що гени визначають, яким буде мікробіом, що впливає на лікування пошкоджень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter