этот материал доступен на русском

Рада підтримала введення обов'язкового страхування відповідальності ресторанів

16:18, 06 лютого 2020
Страхування
296 0
Спецпроект
Рада в першому читанні підтримала законопроект про ресторанному бізнесі / фото pixabay.com

Верховна Рада України в першому читанні схвалила законопроект №2136 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо ресторанного господарства)".

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного законопроекту проголосували 316 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Так, проект закону передбачає заміну поняття "громадське харчування" на "ресторанне господарство", а також збільшення штрафів за продаж алкоголю в непередбачених для цього місцях із 6 тисяч до 41 тисячі гривень.

Також, вводиться обов'язкове страхування цивільної відповідальності суб'єктів господарювання у сфері ресторанного бізнесу. Як йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, це допоможе постраждалим клієнтам ресторанів, наприклад у разі отруєння. "Обов’язкове страхування, допоможе страхувальникам подолати ті фінансові труднощі, які можуть мати місце після настання страхового випадку", - сказано в пояснювальній записці.

Читайте такожСтрахова галузь втратила понад $70 мільярдів від природних катастроф в 2019 році

Представляючи законопроект, перший заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Сергій Тарута зазначив, що він повинен поліпшити ситуацію в ресторанному бізнесі.

"По-перше, він змінює поняття "громадського харчування" і передбачає уніфікацію законодавства щодо того, щоб замінити громадське харчування на ресторанне. По-друге, він дає змогу збільшити штрафи за незаконний розлив алкогольних напоїв у місцях, які не передбачені цим законом. Сьогодні цього близько 6000 гривень, передбачається 41 тисяча. Третє, що пропонується в законопроекті, - добровільне страхування", - сказав він.

Як повідомлялося, в березні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон, який надає право органам місцевого самоврядування встановлювати заборону на продаж алкогольних напоїв у нічний час, а також дозволяє штрафувати торговельні заклади у зв'язку з порушенням правил продажу алкоголю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter