За статистичними даними (січень – вересень 2021 р.), в Україні близько 63% смертей сталися внаслідок хвороб серця. Щорічно кількість летальних випадків лише зростає. Фахівці зазначають, що основні причини зростання захворюваності: цукровий діабет, неправильне харчування, ожиріння, куріння тютюну та вживання алкоголю, а також низька фізична активність.

Відсутність доступу до якісної хірургічної допомоги також є одним із визначальних факторів такої невтішної статистики, адже часто медикаментозного лікування та превентивних заходів буває недостатньо. Дослідження підтверджують, що вчасно проведена операція не лише рятує та продовжує життя, а й покращує його якість.

Існує хибна думка, що проблеми із серцем та судинами бувають лише у дорослих. Проте серцево-судинні захворювання явно "помолодшали", і вчасно діагностувати їх стає складніше. У дитячому віці вони можуть довгий час маскуватися під інші недуги або зовсім не виявлятися. Тому своєчасна діагностика важлива у будь-якому віці.

"В Україні все ще гостро постає питання доступності операцій. Це стосується кардіо- та нейрохірургії, — коментує Стас Островський, директор із розвитку бізнесу Madanes. — Вартість таких послуг може стартувати від 150 тисяч гривень. Найчастіше це велика сума для середньостатистичних сімей".

Часто пацієнтам в Україні не можуть вчасно провести планові операції — люди стоять у черзі місяцями, а то й роками. Пандемія COVID-19 також внесла свої корективи: обмеження на пересування, перевантаження державних лікарень, закриті кордони – це знизило доступність одержання своєчасної медичної допомоги. З цієї причини міжнародний провайдер медичного страхування Madanes об'єднався з Альфа Страхування і запустив спільний продукт з медичного страхування, який покриває планову хірургічну допомогу у провідних клініках України, а також забезпечує можливість лікування за кордоном, якщо операція в Україні не доступна.

"Класичний ДМС не покриває планових операцій на серці, наприклад, стентування або аортокоронарне шунтування, — коментує Директор Департаменту андеррайтингу та методології, Ірина Корлиханова. — З огляду на ці особливості, ми разом із Маданес розробили продукт "Подаруй собі життя", який покриває не лише вартість операції, а й повністю організовує процес лікування "під ключ"".

Перший запуск спільного продукту Альфа Страхування та Madanes був ще у 2019 році та орієнтувався насамперед на лікування онкологічних захворювань. Проте на прохання клієнтів, лінійку "Подаруй собі життя" була розширено, сюди включили можливість застрахуватися за новою опцією "Кардіо- та нейрохірургії". При цьому вартість такого страхового захисту є абсолютно доступною і стартує від 1500 гривень для дорослого та 630 гривень на дитину до 18 років. Нова страхова програма надає доступ до кращих фахівців країни та світу, а також покриває вартість операції, перельоту, проживання та багато іншого.

Страхування є поширеною та загальноприйнятою практикою у всьому світі. В Україні ця культура також поступово розвивається, оскільки використання послуг страхування зробить такі дорогі операції можливими та доступними.