
Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу заявив голова Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко.
Зокрема, він спростував інформацію про те, що київська влада має намір підняти вартість проїзду в міському муніципальному транспорті. Бондаренко зазначив, що розмови про підвищення плати точаться навколо маршруток, які належать приватним перевізникам.
“Сьогодні ситуація з приватними перевізниками наступна. У них практично не здійснюється заміна рухомого складу, бо немає за що міняти, у них є проблема з підвищенням вартості паливно-мастильних матеріалів. Ми подивимося, чи дійсно вони мають збитки, як стверджують”, - сказав Бондаренко.Читайте такожКМДА спростовує чутки про підвищення вартості проїзду до 5 гривень
Разом з тим він додав, що столичні приватні перевізники знаходяться в нерівних умовах з приміськими, які здійснюють свої маршрути з міст-супутників столиці і везуть людей не на околицю Києва, а в центральні райони. Бондаренко пояснив, що приміські перевізники в межах Києва виставляють неконкурентний для столичних перевізників тариф, оскільки основний прибуток отримують, підвозячи людей до околиць Києва, а рухаючись в напрямку центру, вони, за словами Бондаренка, можуть возити і за 1 гривню, і це їм буде не збитково.Читайте такожПриватні перевізники можуть оголосити страйк, якщо влада Києва не підвищить тарифи на проїзд
Говорячи про перспективу подорожчання муніципального транспорту Києва, Бондаренко сказав: “Поки що не йде мова про подорожчання в трамваях, тролейбусах і іншому муніципальному транспорті. Ми поки що знаходимо можливість утримувати тарифи в надзвичайно низькому рівні рентабельності. Хоча настане такий час, особливо якщо піднімуться тарифи на електроенергію, коли весь електротранспорт попаде у фінансову яму. Тому рано чи пізно ми зіштовхнемося з цією проблемою, але поки що будемо триматися декілька місяців”, - сказав голова КМДА.