Масові прориви тепломереж у Києві: Ткаченко розповів про причини та шляхи вирішення проблеми (відео)

Олександр Ткаченко стверджує, що Київ перетворився на суцільне «мінне поле».

Народний депутат Олександр Ткаченко прокоментував останні інциденти зі столичними тепломережами, розповів про їх причини та назвав шляхи вирішення проблеми.

Думками про це він поділився у своєму відеоблозі.

«Коли нам кажуть, що влітку не буде гарячої води, чи навіть на півроку, то обіцяють, що труби обов’язково відремонтують. Втім, цієї зими ми дізналися, куди вона дівається, і її було вдосталь», - розповідає Ткаченко.

Він говорить, що Київ перетворився на суцільне «мінне поле», назвавши останні комунальні аварії у столиці.

«Теремки, Донецька, Шулявка і звичайно ж Либідська (ТРЦ Ocean Plaza) – лише за тиждень у  Києві сталося чотири прориви тепломереж. Кажете, труби зношені?»,- ставить риторичне питання нардеп.

Ткаченко розповів про прорив труби на Теремках.

«Все починалося  з того, що 18 років тому КМДА передала в оренду  наші мережі приватній компанії «Київенерго», яка належить олігарху Ахметову. З того часу за амортизацію комунікацій кияни платили справно щомісяця, але ремонт труб вони (представники компанії – ред.) чомусь «забули» зробити. І вже у 2018 року тепломережі повернули назад місту, то вони були у тому самому стані і претензій у мера (Віталія Кличка, - ред.) не виникало, а от повернути прибуткові електромережі чомусь «забули», і вони досі поповнюють кишені, в тому числі гравців «Шахтаря», - розповів Ткаченко.

Нардеп стверджує, що у Києві понад 80% тепломереж зношені прорвати може у будь-який момент.

«Це понад 2 тисячі кілометрів тепломереж – це як від Києва до Брюсселя. При цьому кияни справно продовжують платити за ремонти тепломереж, та ще й капітальний, якого так і не видно. Додаткові проблеми створює ще й хаотична забудова столиці. Система тепломереж перевантажена, тому й не дивно, що прориви стали традицією», - зазначив він.

Ткаченко розповів, як потрібно вирішувати цю проблему.

«Потрібно терміново провести аудит труб і починати робити капітальний ремонт. Ціна питання – 15 мільярдів гривень, але ці кошти знайти реально. 7,5 мільярдів – це власне борг ДТЕКу за ремонт труб, забрати в Ахметова прибуткові електромережі і дохід від них пустити на ремонт труб плюс грантові та кредитні вливання дозволять оновити систему за вже за 5 років»,- розповів нардеп.

Також він наголосив на необхідності встановити лічильники, щоб кияни не платили за одну послугу двічі.

«Необхідно створити наглядові ради у компаніях-монополістах Київводоканалі та Київенерго. Час повернути місто киянам», - підсумував Ткаченко.

Читайте такожСім шкіл або 22 садочки: Ткаченко порахував, скільки кияни втратили через переплату за «шулявський міст» (відео)

Як повідомляв УНІАН, 13 січня у Києві поблизу Либідської площі через прорив магістрального трубопроводу теплопостачання стався вилив гарячої води на дорогу і підтоплення першого поверху та підвального приміщення ТРЦ Ocean Plaza.

У КМДА поінформували, що станом на 14 січня п’ятеро осіб, постраждалих внаслідок аварії, перебували у лікарні. Всього за допомогою звернулись 11 осіб, шестеро з них госпіталізації не потребували.

Щодо відшкодування збитків потерпілим заступник голови КМДА Петро Пантелеєв сказав, що з кожним випадком міська влада буде вирішувати індивідуально.

15 січня у «Київтеплоенерго» повідомили про завершення робіт з заміни ділянки трубопроводу, на якій стався прорив.

У КК «Київтеплоенерго» створили спеціальну комісію з розгляду звернень громадян з приводу завданої шкоди здоров’ю внаслідок пошкодження магістрального трубопроводу на вулиці Антоновича, поблизу ТРЦ Ocean Plaza. Комісія працюватиме з 17 до 31 січня.