Якщо неправильно прати речі, то результат неприємно здивує вас / фото ua.depositphotos.com

Для кожної жінки прання є частиною щоденних обов'язків. У сучасних пральних машин є безліч температурних режимів на будь-який смак. Ось тільки не всі господині знають, чому не можна прати на високій температурі. Спочатку розглянемо, чому не можна прати при 90 градусах джинси, синтетичні речі, білизну та рушники.

Чи можна прати джинси при 90 градусах

У гарячій воді їхня тканина може сісти і змінити колір. В ідеалі джинси потрібно прати в ледь теплій воді - не вище 40°C.

Висока температура є проблемою і для інших речей. Так, не всі знають, що буде якщо синтетику випрати при 90 градусах, адже її прийнято вважати тканиною, що не "вбивається". Ось тільки для неї теж рекомендується температура не вище 40°C і ручний режим.

Відео дня

Деякі задаються питанням, чи можна прати білизну на 90, адже воно тісно контактує зі шкірою людини і через це легко вбирає піт і інші рідини, вироблені тілом. Все залежить від тканини - сатин, бязь або звичайна бавовна не переживуть таку прання. 

Прання 90 градусів - для чого підійде такий температурний режим

Чи можна прати на 90 градусах більш щільні тканини, такі як льон і біла бавовна? Їм не страше прання при температурі від 60°C до 90°C. Другий варіант ідеальний в разі серйозних забруднень.

Чи можна прати рушники при 90 градусах в такому випадку? Хоча вони теж схильні сильно бруднитися, висока температура зруйнує тканину. Кип'ятити рекомендують лише ті рушники, які використовуються в лікарнях.

Прання 60 градусів - для чого підійде цей режим

Хоча середня прийнятна температура для прання коливається близько 30-40°c, прати при 60°C варто, якщо вам потрібно глибоко очистити речі і прибрати стійкі неприємні запахи. Так, цей варіант підійде, якщо одяг контактував з потім, калом або увібрав запахи від приготування їжі. 

У той же час вироби з бавовняної тканини не тільки можна, але і рекомендується прати при такій температурі.

Раніше ми розповідали, як правильно прати рушники, щоб вони були м'якими.

Вас також можуть зацікавити новини: