УНІАН розповість, як прибрати віск з різних поверхонь / фото ua.depositphotos.com

Через часті відключення світла свічки в Україні стали одним з найбільш ходових товарів. Багато українців зараз цікавляться, як відмити віск від столу, тканини та інших поверхонь. УНІАН назвав прості способи прибрати розтанув віск і не зіпсувати поверхню.

Раніше ми також розповідали, як зробити, щоб свічка довго горіла, і які свічки горять довше за інших.

Як видалити віск зі столу

Якщо свічковий віск розтанув і розлився в пляму на столі, не поспішайте відразу видаляти його, інакше парафін залишить розлучення. Залиште парафін на деякий час, щоб він застиг, або остудіть його швидше за допомогою кубика льоду. Потім акуратно зішкребіть віск зі столу за допомогою шпателя, тупий боку ножа або непотрібної пластикової карти.

Відео дня

Як видалити сліди від воску

Після видалення парафінового плями на столі можуть залишитися помітні сліди від воску, особливо якщо свічка була кольоровий. Якщо кілька способів видалити залишки воску з поверхні:

  • розтопіть залишки парафіну за допомогою фену, а потім витріть рідкі залишки воску папером або непотрібною тканиною;
  • потріть пляму парафіну гумкою від олівця;
  • протріть пляму воску сумішшю води і соди у співвідношенні 3:1;
  • розчиніть 1 столову ложку нашатирного спирту у літрі теплої води і протріть пляму розчином.

Як видалити віск з одягу

Як і у випадку з твердою поверхнею, віск на одязі спочатку потрібно остудити і зішкребти з тканини тупою стороною ножа.

Дуже часто після видалення самого парафіну на тканині залишається жирна пляма. Видалити її можна плямовивідником з ензимами в складі. Якщо такого засобу вдома немає, змішайте пральний порошок з водою до стану густо кашки. Нанесіть кашку на пляму і втирайте пальцями. Залиште на 15 хвилин, потім прополощіть тканину під прохолодною водою і виперіть річ.

Як видалити віск з килима або пледа

Якщо розплавлений парафін капнув на килим або ворсистий плед, спочатку остудіть його і зішкребіть великі шматочки. Часто між ворсинками залишаються залишки парафіну. Покладіть на воскову пляму кілька шарів паперових рушників. Зверху прикладіть до рушників теплу (не гарячу) праску, або подуйте теплим феном. Віск розтане і вбереться в папір.

Вас також можуть зацікавити новини: