Чи потрібно відкривати вікна під час вибуху та як захистити себе / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Під час ракетних і дронових атак важливо захистити не тільки себе, спускаючись в бомбосховище або підвал, а й своє житло - наприклад, вікна. Це важливо, тому що якщо під час вибуху ударна хвиля "полетить" в скло, воно розлетиться на дрібні осколки, поранивши людей всередині приміщення. УНІАН з'ясував, який спосіб захисту від ударної хвилі найефективніший.

Як закрити вікна від вибухової хвилі - варіанти

Радіус після вибуху від снарядів, ракет або дронів може становити десятки і сотні метрів - якщо поруч будуть скло і віконні рами, вони навряд чи витримають такий удар. Дрібні осколки стануть причиною серйозних поранень, більш того - деякі люди стверджують, що певні шматки скла навіть складно побачити хірургам, вони можуть залишитися в тілі людини. Ми розповімо, чим закрити вікна від вибухової хвилі, щоб не постраждати.

  • Скотч

Звичайний прозорий широкий скотч - найпростіший і бюджетний захист від ударної хвилі. Потрібно заклеїти всю поверхню вікна по горизонталі і вертикалі, бажано з обох сторін. В якості альтернативи можна використовувати малярський скотч або ізоляційну стрічку, але враховуйте, що тоді прозорість вікна постраждає. Також можна клеїти матеріал у формі шахової дошки або сніжинки - основний удар вибухової хвилі завжди доводиться на центр скла, тому краще, щоб він був захищений.

Відео дня
  • Тканинні смужки

Ще один варіант, як захистити вікна від ударної хвилі - використовувати шматки бавовняної тканини. Разом з ними потрібно запастися борошном і водою. Далі необхідно нарізати смужки тканини шириною 5 см або більше, змішати склянку борошна з холодною водою до стану рідкої сметани. Довести до кипіння 1 л чистої води і влити в неї отриману суміш, постійно помішуючи. Через хвилину прибрати клейстер з плити, дати їй охолонути, потім вмочати в неї тканину і клеїти на вікно. 

  • Газети

Третій метод, як врятуватися від ударної хвилі - наклеїти на вікно шматки газет. Розрізати смужки потрібно теж шириною мінімум 5 см (більш тонкі будуть гірше захищати). Все, що вам потрібно - це намазати кожен шматок господарським милом і наклеїти на вікно. Бажано закрити площу скла в 4-5 шарів, тоді ви отримаєте дійсно ефективний захист. Якщо на мило наклеїти не виходить, то можете зробити борошняний клейстер і використовувати його.

Не зайвим буде і поставити на підвіконня стопки книг - вони візьмуть на себе основну масу ударної хвилі, і вміст кімнати постраждає менше. Однак робити так краще з тими книгами, які для вас не важливі - швидше за все, потім почитати їх навряд чи вийде.

Раніше ми говорили про те, чи потрібно відкривати вікна при обстрілі.

Вас також можуть зацікавити новини: