Чим не можна удобрювати город / depositphotos.com

Кожен дачник хоче, щоб його урожай був хорошим, міцним і корисним, тому використовує різні добрива. Деякі засоби, не дивлячись на те, що користуються попитом, призводять до плачевних результатів. УНІАН розповість, чим ні в якому разі не можна удобрювати город.

Небезпечні добрива для городу - список

Якщо ви не хочете замість пишного врожаю отримати хворі рослини і залишитися без продовольства, не використовуйте жодне з нижчеперелічених добрив.

Свіжий коров'як

Гній вважається одним з найвідоміших добрив, так як він містить велику кількість поживних речовин. Проте, свіжий коров'ячий гній - це небезпечна хімічна сполука, так як концентрація корисних елементів в ньому занадто висока. Якщо вони потраплять в грунт, то спровокують опік і загибель рослин. Якщо хочете удобрювати грядки коров'яком, почекайте, поки він перетвориться на перегній.

Дріжджі

Даний продукт стимулює зростання бактерій, але на урожай ніяк не впливає. Використання дріжджів в якості добрив - поширена помилка багатьох початківців-дачників. Такий природний компонент можна використовувати тільки разом з золою або або якими-небудь органічними речовинами.

Марганцівка

Марганцевокислий калій - сильний окислювач, його не можна застосовувати на кислому грунті. Марганець можна використовувати в якості дезінфектора для садового інвентарю або посівного матеріалу. Розчин марганцю вбиває будь-які корисні бактерії в грунті, так що, в деяких випадках він марний, а в деяких навіть небезпечний.

Людські фекалії

Багатьох дачників цікавить питання, чи можна удобрювати город людськими фекаліями. Звичайно ж, ні. У чистому вигляді екскременти людини можуть містити яйця гельмінтів і хвороботворні патогени. Якщо ви хочете провести експеримент і використовувати таке багатство для грядок, то робіть його після компостування.

Сіль і сода

Сіль гарна для боротьби з бур'янами і шкідниками, але як добриво - ні. Навіть якщо ви за допомогою солі позбавляєтеся від непотрібної рослинності, то враховуйте, що там, де ви розсипали сіль, більше нічого не буде рости. Це можна виправити - перекопати проблемну ділянку, перемішати з піском або перегноєм, але краще уникнути такої практики взагалі.

Те ж саме стосується і соди - через натрій в складі порошку рослини починають розвиватися повільніше, тобто, користі від цього продукту, як добрива, ніякої. В цілому, соду можна використовувати для підлужування грунту, але краще вибирати для таких цілей деревну золу або гашене вапно.

Вас також можуть зацікавити новини: