Як правильно зберігати сир у холодильнику / фото ua.depositphotos.com

Плавлений, із пліснявою, голландський, пармезан, брі, рокфор, чеддер... Усе це - сир, один із найпопулярніших продуктів на ринку. Існує безліч його видів, які відрізняються рецептурою та смаковими якостями. Але у них є і дещо спільне - суворі правила зберігання, про які багато хто й не здогадується. УНІАН розповість, як зберігати сир у холодильнику правильно.

Де краще зберігати сир у холодильнику

Всупереч поширеній думці, принести сир із магазину і просто покласти на будь-яку вільну полицю - помилковий підхід. Особливо, якщо відсунути його ближче до стінки, щоб "зберігався довше". Правда в тому, що в цьому випадку він може замерзнути, і тоді його смак і текстура зіпсуються.

Найкраще прибирати продукт у відсік для зберігання овочів - там підтримується оптимальний рівень температури та вологості.

Відео дня

Як зберігати сир у холодильнику

Тепер, коли ми відповіли на запитання "де", давайте розберемося, у чому зберігати сир у холодильнику. Багато хто переконаний, що це не має значення, і залишає його в заводському пакуванні, харчовій плівці або - ще гірше - целофановому пакеті.

Є кілька причин, чому не можна зберігати сир у холодильнику вищевказаними способами. Якщо загорнути його в "пластик", він просто "задихнеться" і втратить свій смак. Також продукт може покритися неприємним білим нальотом. До того ж, у пакеті може з'явитися волога, що призведе до утворення плісняви - аж ніяк не благородної, а небезпечної.

Розповідаємо, як зберігати твердий сир у холодильнику довго:

  • оберніть продукт у пергамент або вощений папір;
  • приберіть обгорнутий шматок у зіп-пакет;
  • сам пакет покладіть у пластиковий або скляний герметично закритий (!) контейнер.

Також можна злегка обтерти молочний продукт оливковою або рослинною олією. Це допоможе запобігти його затвердінню й утворенню на продукті цвілі. Ви здивуєтеся, скільки зберігається сир у холодильнику, якщо робити це правильно.

Варто зазначити, що термін придатності цього продукту залежить від його сорту. У середньому це від кількох днів до 2-3 тижнів. Найдовше "живуть" саме тверді сорти.

Не холодильником єдиним - чи можна зберігати сир за кімнатної температури

Якщо не в холодильнику, то де? Кулінари стверджують, що продукт можна і заморозити, але робити це варто тільки з твердими сортами.

Але чи можна зберігати його за кімнатної температури? Відповідь - так, але є кілька нюансів. По-перше, тримайте його в сухому, темному місці. По-друге, вжити його потрібно протягом 2-7 днів.

Пам'ятайте, що найбільш оптимальна температура зберігання сиру - від 2 до 7°С .

Вас також можуть зацікавити новини: