28 липня Україна відзначає День Володимира / фото УНІАН

Завтра, 28 липня, в Україні відзначають День ангела Володимира, а ця дата присвячена дню пам'яті великого київського князя. Цей чоловік дуже шанується в суспільстві, оскільки саме він, як вважається, хрестив Русь.

Читайте такожУ Ковель привезли мощі святого рівноапостольного князя Володимира, великомучениць Варвари і Катерини

Саме князь Володимир Великий став покровителем для всіх чоловіків з цим ім'ям. У перекладі зі слов'янської ім'я Володимир означає "володіє світом", або варіант імені Вальдемар - славний володар (герм.).

До речі, іменини Володимира ми святкуємо кілька разів у році: 1 лютого — священномученик Володимир, митрополит Київський і Галицький, 4 червня — мученик Іоанн-Володимир, князь Сербський, 28 липня — рівноапостольний великий князь Володимир (у Святому Хрещенні Василій), 29 серпня — мученик ієрей Володимир і його брат Борис, 17 жовтня — благовірний князь Володимир Ярославич Новгородський.

Хто такий Володимир Великий: історія дня Володимира

Володимир, прозваний у народі Червоне Сонечко, був внуком святої рівноапостольної великої княгині Ольги.

Пам'ятник Володимиру Великому - найстаріший скульптурний пам'ятник Києва, споруджений у 1853 році / фото УНІАН

У 987 року Володимир, захопивши Херсонес, який належав на той момент Візантійській імперії, і погрожуючи походом на Константинополь, зажадав у візантійських імператорів-співправителів Василя і Костянтина руки їх сестри, царівни Анни. Брати дали згоду на шлюб за умови, що київський князь прийме християнство.

Читайте такожКнягиня Ольга у коміксах: у Києві відкрили нову незвичайну виставку (фоторепортаж)

За переказами, перед весіллям Володимир раптово осліп. В надії на зцілення майбутнього чоловіка Ганна запропонувала йому якомога швидше хреститися. І під час хрещення Володимир і справді прозрів. Після чого і виголосив свою знамениту фразу: "Тепер я побачив Бога Істинного!"

Це чудо так вразило багатьох дружинників князя, що і ті хрестилися. А потім послідувало звернення в християнство держави.

За хрещення Русі князь Володимир і шанується церквою як святий рівноапостольний.

У князя Володимира в цілому було 12 синів і ще усиновлений син князя Ярополка – Святополк. Всі вони були князями у важливих центрах Русі.

Помер Володимир 15 липня 1015 року в селі Берестові під Києвом, а поховали його у світлиці в Десятинної церкви при величезній кількості присутніх. Вшановувати пам'ять святого Володимира почали вже в XI столітті, однак тільки в XIII столітті відбулася загальноцерковна канонізація та зарахування князя до лику святих.

Сьогодні ікона святого князя Володимира може зустрітися в будь-якому православному храмі

День Володимира: як відзначають в Україні

Зазвичай у цей День вітають всіх Володимирів з днем народження. Також заведено молитися іконі святого Володимира, яку можна зустріти в будь-якому храмі. Всього таких ікон існує безліч, а якому з образів молитися, залежить від бажання віруючого.

Образ Володимира здавна поважають, шанують як правоохоронці, так і військові. Крім того, моляться перед іконою і люди зі слабким зором або тяжкохворі, оскільки є вірування, що князь був дуже хворим і практично осліп, але після свого хрещення переміг цю хворобу, тому це вселяє надію на зцілення.

Молитися йому можна тільки спеціальними молитвами з молитовника, як:

Моли Бога за мене, святий угодник Божий Володимир, яко аз старанно до тебе звертаюся, як нагальному помічникові і молитвиннеку за душу мою ... так і власними словами.

Зазвичай перед іконою святому рівноапостольному князю Володимиру моляться:

– про позбавлення від зовнішніх ворогів,

- про зміцнення у вірі,

– про припинення внутрішніх чвар.

Що подарувати Володимиру в день ангела

За характером Вови найчастіше люблять гармонію, а подарунки люблять одержувати корисні, "для справи". Наприклад, можна презентувати абонемент в спортзал або басейн.

Також універсальним подарунком буде ікона князя Володимира – щоб той захищав і допомагав їм у мирському житті.

Іменини Володимира: привітання з Днем ангела Володимира

***

Твоє ім’я Володимир — найкраще із імен,

Яким тебе благословила мати,

І ангел взяв тебе під свій покров,

Щоб до кінця життя оберігати!

Хай він з тобою разом довгий шлях пройде,

З тобою разом хай сумує і радіє,

Ти вір йому, бо він не підведе,

На нього завжди буде й є надія!

***

Хай світить сонце щастя,

І яскравим буде шлях,

Щоб ти завжди, Володимир,

Зміг радості вдихнути смак,

На хвилі позитиву Щоб настрій був,

І щоб дарувало небо Успіх, любов і силу.

***
Дорогий Володю, з другим днем народження! Ми захоплюємося твоїми успіхами, любимо за поступливий і життєлюбний характер. Нехай кожна мить наближає до мрій і амбітним цілей. Бажаємо, щоб частіше на життєвій дорозі зустрічалися світлі мудрі люди – такі як ти!

***

Володимир – ти в нас боєць,

І в роботі молодець!

Люблять всі тебе дівчата,

Липнуть всі, немов ти м’ята,

Ти в нас гордий, не здаєшся,

На любов не піддаєшся!

Хай завжди тобі везе,

І в житті буде усе!

День Володимира: відео

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram