Ілюстрація REUTERS

Найкоротший день і найдовша ніч у році традиційно припадає на 21 або 22 грудня. Ще з часів первісних людей це астрологічне явище мало величезне символічне значення. В цьому році зимове сонцестояння припадає на 22 грудня. В цей день по Києву Сонце зійде о 7:57, а зайде через 8 годин о 15:57.

Пропонуємо розібратися, що таке зимове сонцестояння з астрономічної точки зору, яке історичне і культурне значення цього свята, а також, що можна і чого не потрібно робити в цей день. Крім цього, ми нагадаємо вам головні обряди і ритуали цього свята, а також головні прикмети, що передаються з покоління в покоління.

Ілюстрація REUTERS

Зимове сонцестояння - що це таке

Зимове сонцестояння, в першу чергу, це астрономічне явище, що відбувається, коли нахил осі обертання Землі у напрямку від Сонця приймає найбільше значення. Сезонне значення зимового сонцестояння полягає в тому, що від поступового подовження ночі і скорочення дня Земля йде "у зворотному напрямку". В залежності від зсуву календаря зимове сонцестояння відбувається 21 або 22 грудня в Північній півкулі і 20 або 21 червня, в Південній півкулі.

Історичне і культурне значення зимового сонцестояння

Історики відзначають важливу роль зимового сонцестояння в житті первісної спільноти, оскільки люди не були впевнені в хорошій підготовці до зими і до можливості її пережити. В історії період з січня по квітень відомий як голодні місяці. Більша частина худоби в цей час забивалася, оскільки її нічим було годувати протягом зими. Саме тому час зимового сонцестояння було єдиним періодом року, коли найбільше споживалося свіжого м'яса. З того часу зимового сонцестояння почали приділяти особливу увагу. Багато народів на основі зимового сонцестояння розробили циклічні календарі. Зимове і літнє сонцестояння, яке зустрічали боги, згадується і в грецькій міфології.

Читайте також"Успіх і багатство прийдуть легко": астролог склала прогноз на 2020 рік

Чому цей день вважають самим енергетичним в році?

Коли починалося зимове сонцестояння, наші пращури вірили в знаки, традиції і дотримувалися повір'їв, які приводили до оновлення і очищення. В цей день старе сонце вмирає, а нове народжується. Тому у кожної людини є шанс заново народитися для нового життя.

22 грудня 2019 року всі сили Космосу і Сонце допоможуть позбутися від важких, які вам заважають і тягнуть назад, зробити крок в новий період своєї долі. У цей день добре проводити грошові обряди, щоб позбавлятися від енергії, яка тягне вас в борги і безгрошів'я.

Ілюстрація REUTERS

Що не можна робити в день зимового сонцестояння

У день зимового сонцестояння рекомендують утриматися від гучних гулянь, вживання спиртних напоїв, шкідливої і жирної їжі. Також астрологи рекомендують не скупитися, а також віддати всі свої борги до настання зимового сонцестояння.

Окреме місце у найкоротший день у році присвячений прибиранню будинку. Астрологи радять не перебувати в брудному житлі, інакше неприємності будуть переслідувати цілий рік. Від старих поламаних і непотрібних речей саме час позбутися. Те ж саме стосується і відносин з людьми, з якими спілкування не в радість.

Читайте такожАстрологи назвали три знаки Зодіаку, на яких чекають неприємності з фінансами у 2020 році

Що можна робити в день зимового сонцестояння

Астрологи радять цього дня для прийняття важливих рішень і обіцянок або для початку нової справи. Якщо ви шукайте роботу – складіть резюме, хочете схуднути – підберіть меню на тиждень, яке буде відповідати вашим цілям. Також існує повір'я, згідно з яким загадане в зимове сонцестояння обов'язково здійсниться.

Крім того, в цей день радять нарядити ялинку, обираючи іграшки, які уособлюють ваші мрії. Не зашкодить вам і ворожіння. Особливо ефективні ворожіння в день зимового сонцестояння на любов. Рекомендується також зустріти і привітати сонце.