Яке сьогодні церковне свято / depositphotos.com

Святитель Афанасій народився в Олександрії та виховувався в християнській вірі й благочесті. З дитинства він цікавився богослужінням, навіть грав з сусідськими дітьми в єпископів і дияконів, а також проводив Таїнство Хрещення.

Коли Афанасію виповнився 21 рік, він став дияконом Олександрійської церкви. Супроводжував святителя Олександра на Нікейський Собор, допомагав боротися з єрессю аріїв. Після смерті святителя Олександра зайняв його місце і став єпископом Олександрійським.

Протягом 20 років він успішно боровся з єрессю і відстоював чистоту православної віри, написав безліч коментарів до Святого Письма, аскетичні настанови і бесіди.

Відео дня

На честь пам'яті святого сьогодні відзначається народне свято 31 січня - Афанасьєв день.

Православне свято 31 січня - день пам'яті преподобних Кирила і Марії

Кирило і Марія жили в Ростовському князівстві, трепетно ставилися до Божих законів, багато часу присвячували працям, молитві і милосердю. У них був один син Стефан, пізніше Господь дарував їм другого - Варфоломія, а в майбутньому - преподобного Сергія Радонезького. Після його народження з'явився на світ третій син - Петро.

Батьки з дитинства навчали своїх дітей грамоті і церковним канонам, вчили їх бути праведними і благочестивими. Подорослішавши, Стефан і Петро одружилися, а Варфоломій прийняв чернечий постриг з ім'ям Сергій.

Кирило і Марія перед смертю також побажали прийняти чернецтво і вирушили в святу обитель. Там, проживши кілька років в схимі, обтяжені хворобами і старістю, мирно померли в 1337 році.

Прикмети 31 січня

Народні прикмети сьогодні / фото pixabay
  • заметіль і хуртовина в цей день - зима буде довгою;
  • сонце і місяць в колі - гряде похолодання;
  • почалася відлига - рік буде мізерним на урожай картоплі;
  • сонячний день - весна настане рано.

Що сьогодні не можна робити

Православна церква вважає, що в цей день відьми збираються на шабаш, а нечиста сила проникає в світ живих. Саме тому не рекомендується лаятися і лихословити, щоб не привернути до себе злих духів. Також не можна пити алкоголь, інакше потойбічні сутності будуть керувати людиною. З тієї ж причини не варто залишати відкритими вхідні двері - злі духи проникнуть в житло.

Що можна робити 31 січня

Наші предки в цей день активно боролися з нечистю, тому православним віруючим рекомендовано почати день з молитви. Ті, хто більше розташований до народних повір'їв, повинні взяти в руки віник і пройтися по квартирі, змахуючи невидиму павутину з кутів стін - саме там, згідно з прикметами, і може причаїтися нечисть.

Вас також можуть зацікавити новини: