День Казанської ікони Божої Матері / фото khersonline.net

Щорічно двічі на рік церква відзначає свято, присвячене Казанській іконі Божої Матері. Цей чудотворний образ добре відомий в народі і користується великою любов'ю християн. Їй приписують безліч чудес і зцілень. Шанується ця ікона 21 липня і 4 листопада. 

Історія явища ікони

Вважається, що явище ікони відбулося 21 липня 1579 року. За переказами, в той час в Казані пройшла сильна пожежа і знищила безліч будинків. Тоді Богородиця тричі з'явилася 9-річній доньці купця і розповідала про свою ікону в згарищі згорілого будинку.

Спочатку дівчинці ніхто не вірив, але після третього явлення її мати погодилася піти у вказане місце. Там знайшли красиву ікону, яка зовсім не постраждала від вогню. З того часу біля ікони траплялося багато чудес. Вона зцілювала хворих і повертала зір сліпим.

Про що моляться Казанській іконі Божої Матері

Читайте такожВихідні у серпні 2021: скільки відпочиватимуть українціУ цієї ікони просять здоров'я, зцілення від важких хвороб, благополуччя. Їй моляться для позбавлення від скорботи і печалі. Казанська ікона Богоматері вважається покровителькою жінок. У неї просять заступництва сім'ї, здоров'я для дітей і чоловіка, легких пологів.

Що не можна робити на Казанську ікону Богоматері / фото pinterest.ru

Традиції і заборони в День Казанської Божої Матері

Традиційно в цей день відвідують богослужіння і читають молитву Божій Матері. У цей день прополюють городи, якщо немає дощу. Також готують льохи до зберігання овочів. Доброю прикметою вважалося відзначати весілля в цю дату – тоді шлюб буде дуже міцним. 

У День Казанської Богоматері не можна прати білий одяг, шити, працювати по дому, плакати. Не рекомендується купатися у водоймах. 

Історик і релігієзнавець Ігор Казанський вважає, що святкування явища Казанської ікони не повинно перетинатися з політичними подіями. Це внутрішня справа церкви і саме церква приймає рішення. Це вже давня традиція, пов'язана з іконою Казанської Божої Матері. І навряд чи церква буде це розглядати з точки зору сучасних політичних подій.

Є храми, які мають свято ікони Казанської Божої Матері. Якщо православна церква визнає святість цієї ікони, поважає це свято, то позацерковні люди навряд чи можуть з цього приводу щось висловлювати. 

Привітання зДнем Казанської Божої Матері

Казанської ікони Божої Матері / фото fresh-cards.ru

Нехай Казанська ікона

Сьогодні вас благословить,

Закриє біди на заслони,

Від усіх хвороб захистить!

Бажаю вам в цей день тепла,

В душі вам спокою і миру,

Щасливим щоб було життя,

І тільки радість приносило!

Казанської ікони Божої Матері / фото fresh-cards.ru

В день иконы Божьей Матери Казанской

От души желаю доброты и силы,

Чтобы счастьем, нежностью и лаской

Тебя Матерь Божья наградила.

Чтоб во всем Она тебя оберегала,

Поддержала в трудные мгновенья,

И всегда надежды придавала,

Милости, удачи и терпенья!

Казанської ікони Божої Матері / фото fresh-cards.ru

Иконе Божьей Матери Казанской,

Сегодня посвящаем мы мольбы.

От бед, болезней и ненастий,

Ты нас и наших близких защити.

Мы верим в твою силу и заботу,

Молитву нашу в дар себе прими,

Своею нежностью, любовью и заботой,

Всех, всех кто очень просит, одари.

Казанської ікони Божої Матері / фото fresh-cards.ru

С праздником святым,

От сердца поздравляю,

Счастья вам, здоровья

И любви желаю.

Пусть вас Божья Матерь,

Благословит навечно,

Душа пусть будет чистой

И добрым, нежным сердце.

Казанської ікони Божої Матері / фото fresh-cards.ru

У свято Казанської ікони Божої Матері я бажаю вам і вашій родині миру, благополуччя, здоров'я, достатку, добрих помислів і світлих надій. Нехай Казанська ікона завжди захищає від життєвих лих і печалі, нехай Матір Божа ніколи не дасть впасти і поникнути душею.

Казанської ікони Божої Матері / фото fresh-cards.ru

Нехай Казанська ікона Божої Матері принесе в ваш будинок мир, лад і достаток! Я бажаю вам величезного щастя, міцного здоров'я, невичерпного добра, світлих почуттів і нескінченної любові! Нехай ваше життя завжди наповнюється позитивними емоціями і яскравими враженнями!

***

З Днем Казанської ікони Божої Матері! Нехай образ Богородиці зберігає вас від болю, від бід, всякого зла і недругів. Бажаю вам миру, тепла, достатку, благополуччя і здоров'я. Нехай Казанська ікона стане вашим надійним оберегом!

Вам також може бути цікаво: