Яке сьогодні свято 14 липня / фото Spike Summers / Pixabay

14 липня православна церква вшановує пам'ять безсрібників Кузьми і Дам'яна з Малої Азії. Ці святі були талановитими лікарями і могли зцілити будь-яку хворобу, і ніколи не брали плату за роботу. Їм можна помолитися про одужання і лікування старих недуг. Також день в цілому вдалий для будь-якого лікування, медичних процедур і обстежень.

Святі Даміан і Косьма вважаються покровителями ковальського ремесла, міцного шлюбу і заводчиків домашньої птиці.

У цей день в давні часи в розпалі був сінокіс. Наші предки намагалися до цієї дати зв'язати хоч один сніп сіна, щоб урожай пшениці і жита був хороший. Цей сніп клали в затишне місце і не чіпали до самого кінця сінокосу. Під час роботи в полі українці затикали собі за пояс кілька довгих колосків, щоб спина не боліла.

Відео дня

Наші предки в свято 14 липня збирали урожай малини, смородини, агрусу і вишень. Ягоди заготовляли на зиму, робили варення і компоти. Полуниця до цього народного свята вже повністю зібрана і голі кущі обрізали.

Народне свято 14 липня отримало назву Літні Кузьминки. Цей день вважався дівочим святом. Жінки в цю дату влаштовували братчину - разом варили великий казанок каші. Кожна господиня приносила щось з дому для частування. Потім сідали за загальний стіл, обідали і ділилися плітками.

За давніми прикметами, жінкам для благополуччя і міцного здоров'я рекомендується провести цей день в компанії з іншими жінками.

Жінки встигали не тільки відпочити, а й попрацювати. У цей день збирали фарбувальні та цілющі трави, підгортали картоплю, продавали вирощені овочі та фрукти. Часто в цей день влаштовували розпродажі молочних продуктів. Чоловіки 14 липня лагодили і заточували граблі і коси.

Народжені 14 липня люди розумні і впевнені в собі. Дуже дотепні і легко виходять переможцями в будь-яких суперечках. Володіють даром втішати і заспокоювати близьких у важких ситуаціях. Добре ладнають з дітьми і літніми людьми.

Що не можна робити 14 липня

Жінкам в цей день не рекомендується займатися важкою фізичною працею, піднімати тяжкості, копати і орати землю.

14 липня не можна витрачати великі суми грошей і здійснювати великі покупки, особливо необдумані. День вдалий для накопичення грошей, а не витрат.

У цей день не можна заздрити чужому щастю і досягненням, обговорювати успіхи людини за її спиною і розпускати плітки, інакше у вас не буде нічого виходити. Також не варто нікому розповідати свої секрети, якщо не хочете, щоб вони стали відомі всім.

Прикмети погоди 14 липня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Сорока кричить - до тривалої спеки.
  • Якщо день хмарний, але квітки на рослинах відкриті і бджоли з метеликами продовжують літати, то дощу не буде.
  • Миші в льоні в'ють гнізда - до сніжної зими.
  • Якщо зозулі і солов'ї не перестали співати, то осінь буде ранньою і холодною.
  • На березі з'явилося жовте листя - до ранньої осені.
  • Великий урожай ягід на калині віщує сувору зиму.
  • Якщо місяць вночі має червонуватий колір, то скоро піднімуться сильні вітри.

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: