Яке сьогодні свято 18 червня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Православна церква України 18 червня за новим стилем вшановує пам'ять мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула. За старим стилем у свято сьогодні згадують священномученика Дорофея Тирського.

Згідно з народними прикметами, з цього дня починає припікати сонце і настає справжня спекотна жара. Селяни у свято 18 червня виходили працювати в поле тільки вранці та ввечері. День же проводили вдома, побоюючись теплового або сонячного удару. Наші пращури пов'язували ці недуги з підступами злих духів - полудениць.

Молодь починала готуватися до Івана Купала. Дівчата в це народне свято збирали дикі квіти і заплітали вінки, а також займалися вишивкою та рукоділлям. Вінки бували кількох видів - обрядові, приворотні, захисні. Їх розвішували по хаті та хліву як оберіг від нечисті.

Відео дня

Цього дня існував звичай розпалювати велике багаття, в якому спалювали старі, зношені й непотрібні речі, наповнювач матраців і подушок, стару солому. Біля вогню збиралися всією сім'єю, готували їжу на вогні й обговорювали новини. Вважалося, що такий ритуал зближує рідних.

Народне свято 18 червня вважається вдалим для продажів і покупок. Можна отримати пристойну виручку сьогодні. Торговці цього дня влаштовували ярмарки та літні розпродажі.

18 червня - знак Зодіаку

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку - Близнюки. Іменинники цього дня за характером упевнені в собі, товариські, оптимістичні. Прагнуть до постійного саморозвитку і важко сприймають невдачі. У непередбачуваних ситуаціях схильні до паніки. Народжені 18 люди звикли тримати переживання в собі і не діляться своїми тривогами.

18 червня свято Україна / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Що не можна робити 18 червня

Уникайте сварок, конфліктів, криків у цей день, не ображайте і не принижуйте близьких, інакше зіпсуєте стосунки.

Не варто скаржитися на свою долю, хвороби, біди сьогодні, інакше ситуація погіршиться. Хвалитися і проявляти зарозумілість теж не варто - позбудетеся нажитого.

Підвищується ризик порізатися і вколотися, тому не варто легковажно поводитися з гострими предметами і залишати їх у доступному для дітей місці.

Якщо наснився кошмар - не можна його розповідати, інакше збудеться.

Прикмети погоди 18 червня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Дме західний вітер - до дощового літа, східний - до сильної спеки з вологим повітрям, північний - до посухи, південний - до помірної погоди і гарного врожаю.
  • Бджоли не летять із вулика, а домашня худоба не хоче пастися - до негоди.
  • Вранці стоїть сильний туман - до врожаю грибів.
  • Якщо з'явилася веселка, то найближчими днями буде гарна погода.
  • У лісах багато павуків і часто зустрічається павутина - найближчими днями дощу не буде.
  • Багато роси на траві - добре вродить зерно.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: