'Яке сьогодні свято 20 червня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Православна церква України 20 червня за новим стилем вшановує пам'ять єпископа Мефодія Патарського і трьох мучениць Римми, Інни та Пінни. За старим стилем у свято сьогодні вшановують священномученика Феодота Анкірського.

У 2024 році в цю дату настає літнє сонцестояння - найкоротша ніч у році. Українці відзначали це явище на Івана Купала. Купальські традиції в різних регіонах України різнилися, але головними були стрибки через багаття, плетіння вінків і пошуки чарівної квітки. День літнього сонцестояння вважається вдалим для будь-яких ворожінь і ритуалів.

У народне свято 20 червня в багатьох місцях починався сезон купання. Під палючим сонцем водойми прогрівалися достатньо, щоб у них купатися. На річку ходили всією сім'єю, відпочиваючи від важких буднів.

Відео дня

Сонце з цієї пори починало сильно припікати, тому опівдні люди сиділи вдома. Якщо хтось отримував тепловий або сонячний удар, то наші пращури пов'язували це з нападом духів лихоманок - полудениць. Дощу в свято 20 червня теж не раділи - він віщував гниття фруктів і овочів.

Сьогоднішнє народне свято вдале для збору цілющих трав. Знахарі вирушали в поле або ліс, щоб поповнити запаси в зеленій аптечці. Згідно з прикметами, знайдені рослини сьогодні стають удвічі кориснішими.

20 червня - знак Зодіаку

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку - Близнюки. Іменинники цього дня товариські, життєрадісні, енергійні. Мають новаторське мислення, відкриті до всього нового. Швидко пристосовуються до змін. Часто бувають примхливими і впертими, люблять доводити свою правоту.

20 червня свято Україна / фото Pixabay

Що не можна робити 20 червня

Перераховувати гроші сьогодні - до фінансових проблем. Також не можна нікому розповідати про свій заробіток і розмір заначки.

Дівчатам не варто ходити з розпущеним волоссям - будуть проблеми з шевелюрою.

Не можна нешанобливо ставитися до природи, смітити, топтати траву і обривати рослини без потреби, а також ображати тварин.

Жінкам не варто заплітати коси - будуть проблеми з шевелюрою. Краще їх розпустити.

Невдалий день для риболовлі.

Прикмети погоди 20 червня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Бджоли неохоче вилітають із вулика - до негоди.
  • Серед дерев з'явилося багато павутини - до спекотної та сонячної погоди.
  • Птахи активно співають - до гарної погоди.
  • Якщо пішов дощ, то багато врожаю погниє.
  • Гроза 20 червня призведе до тривалої негоди.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: