Яке сьогодні свято 24 червня / колаж УНІАН, фото УНІАН (Янош Немеш), ua.depositphotos.com

Православна церква України 24 червня за новим стилем святкує Різдво Іоанна Предтечі. У народному календарі цей день відомий як Івана Купала. У давні часи цього дня відзначали літнє сонцестояння, але з поширенням християнства торжество перемістилося на день народження Іоанна Хрестителя.

В українців Івана Купала було яскравим і довгоочікуваним святом, яке відзначала переважно молодь. У свято 24 червня прикрашали квітами і в'юнкими рослинами високий стовп і називали це "купальським деревом". Молоді люди влаштовували посиденьки, стрибали через багаття, співали пісні, обговорювали плітки. Дівчата плели вінки і пускали їх по воді.

Дуже популярними були купальські купання. За прикметою, цього дня обов'язково варто скупатися у водоймі до заходу сонця або хоча б умитися росою, а також випити з криниці. Згідно з народними віруваннями, вода сьогодні набуває цілющих і чудодійних властивостей.

Відео дня

Купала в народі вважалася днем розгулу нечистої сили і відьом. У народне свято 24 червня люди намагалися не злити знайомих, яких підозрювали у зв'язках із відьмами, щоб недруг не прокляв і не наврочив людину. Дівчата в купальську ніч ворожили на долю і суджених. Такі обряди вважалися дуже точними.

За старим стилем у свято сьогодні вшановують апостолів Варфоломія і Варнаву. У це народне свято наші пращури збирали полуницю і суницю. Ягоди закривали на зиму у вигляді варення і компоту, а з листя, коріння і квіток робили цілющі відвари. Цей день вважається вдалим для лікування хвороб легенів і горла.

24 червня - знак Зодіаку

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку - Рак. Іменинники цього дня за характером чутливі, емпатичні, сентиментальні. Не вміють бути неупередженими - їхні емоції впливають на всі ухвалені рішення. Критичні до себе, але соромляться визнавати свої помилки, тому рідко вибачаються. Народжені 24 червня люди дуже чуйні і здатні не безкорисливу допомогу.

24 червня свято Україна / фото ua.depositphotos.com

Що не можна робити 24 червня

Суворо заборонено на Купалу шкодити природі, топтати і спалювати траву, смітити, виливати відходи в річку, а також різати на м'ясо домашню худобу і птицю.

Не можна нічого піднімати із землі, а також залишати собі знайдені чужі речі.

Не варто працювати по дому, займатися важкою фізичною працею - підірвете здоров'я.

Заборонено лаятися, вживати матюки, сваритися і сперечатися з рідними, не помічати чужих чеснот і заслуг. Такі дії призведуть до зіпсованих стосунків і відновити їх буде непросто.

Невдалий день для зміни зовнішності - нової стрижки, фарбування, манікюру, татуювання. Результат виявиться незадовільним.

Не варто цього дня працювати в саду і на городі, садити нові культури - вони навряд приживуться.

Прикмети погоди 24 червня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Сильна роса цього дня віщує великий урожай огірків.
  • Коники і цикади голосно стрекочуть - до сильної спеки.
  • Якщо пішов дощ, то до кінця червня частими будуть дощі.
  • Під час грози грім дзвінкий - скоро негода відступить, глухий - негода затягнеться надовго.
  • Ніч дуже тепла - до гарного врожаю фруктів цього року.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: