День бабака в лютому 2022 / фото REUTERS

День бабака щорічно відзначається 2 лютого. Особливо це свято люблять у США та Канаді, але українці теж не залишаються осторонь.

Люди спостерігають за маленькою твариною та її поведінкою. Вважається, що з його дій можна зрозуміти, чи скоро настане весна. День бабака популярний у всьому світі - тепер у багатьох країнах є свої бабаки-провісники. До речі, наш український бабак Тимко дав прогноз на весну 2022.

Раніше ми говорили про те, які святкові і вихідні дні в лютому 2022 отримають українці.

День бабака 2022 - історія 

Вперше відзначати цей день почали в 1886 році в США, а бабак, що живе в горах Пенсільванії, став найпершим офіційним "метеорологом". Цю традицію з радістю прийняли жителі Америки, а потім перейняли і канадці. Історики кажуть, що подібний спосіб визначення погоди існував і в Стародавньому Римі, але "спілкувалися" люди не з борсуком або бабаком, а з їжачком.

Існує і друга версія - західні християни відзначали Стрітення Господнє за григоріанським календарем 2 лютого. Цей день за багатьма народними прикметами вважався показовим - можна було зрозуміти, якою буде погода найближчим часом.

Читайте такожСімейні свята у 2022 році: дні календаря для всіх членів сім'їПісля того, як вийшов однойменний фільм "День бабака", свято 2 лютого стало популярним у багатьох інших країнах. До речі, саме ця комедія перетворила початок свята в ім'я загальне, а фраза "День бабака" стала означати низку повторюваних подій.

Як День бабака відзначають - традиції і прикмети

Прикмети 2 лютого / фото REUTERS

Америка і Канада в цей день проводять безліч фестивалів і ярмарків, які відвідують громадяни країн і туристи. На таких заходах можна взяти участь у цікавих конкурсах, придбати сувеніри та дізнатися, який прогноз дав бабак-синоптик.

У День бабака існують всього лише дві основні прикмети:

  • тварина не бачить своєї тіні і спокійно виходить з нори - весна буде ранньою;
  • гризун в сонячний день бачить свою тінь, лякається і ховається в нору - доведеться зимувати ще шість тижнів.

Україна має свою традицію, яка приурочена до свята 14 березня - в День Явдохи. Вважається, що бабак в цю дату прокидається від зимової сплячки, виходить з нори, тричі свистить, а потім знову лягає спати до Благовіщення. Слов'яни здавна виходили в поле або степ, щоб почути цей свист.

В Україні зараз живуть два бабака-метеоролога: харківський Тимко і львівський Мішка.

Вас також можуть зацікавити новини: