Церковне свято 28 червня / depositphotos.com

Амос був звичайним пастухом, але пізніше став біблійним пророком, жив в 850 році до н.е. Відомо, що він був сучасником пророка Ісаї і пророкував в Ізраїльському царстві. Став відомий, завдяки своєму шляху утвердження євреями віри в єдиного Бога і відмови від ідолопоклонництва. Викривав суддів, чиновників і лихварів, записував свої пророцтва, які увійшли в Біблію.

У календарі також в цю дату зустрічають народне свято 28 червня - день Амоса і Фіта.

Православне свято 28 червня - день пам'яті преподобного Григорія

Згідно з переказами, преподобний Григорій був учнем Стефана Махрищського. Сам Григорій жив поблизу Махри, віддав свою землю на благо монастиря і сам вступив до святої обителі. Коли святий Стефан захотів мандрувати, то він забрав з собою і Григорія. Святі пішли в глухі ліси, знайшли там відокремлене місце, спорудили храм і оселилися в ньому. Пройшовши довгий важкий шлях у працях і молитві на благо християнства, Григорій і Стефан були вбиті татарами після нападу на обитель.

Прикмети 28 червня

Народні прикмети сьогодні / фото Jill Wellington, Pixabay
  • багато роси вранці - рік буде родючим;
  • хмари жовтого відтінку - на наступний день чекайте дощ;
  • сильний густий туман - випадуть опади;
  • дощ ллє 28 червня - урожай жита виявиться мізерним.

Що сьогодні не можна робити

Згідно з народними повір'ями, цей день вважається нещасливим - саме сьогодні відбувається безліч пожеж, повеней і стихійних лих. Краще сьогодні не веселитися і з дому не виходити без особливої потреби. Також не рекомендується ходити в ліс, до річки або на луг - нечиста сила особливо активна в цих місцях і може забрати душу людини з собою.

Що можна робити 28 червня

Православні віруючі в цю дату моляться святим про захист худоби від падежу, про гарний урожай і про сімейне благополуччя. Травники і знахарі збирають рослини, з яких варять лікувальні настої. Вважається, що для того, щоб нейтралізувати погану енергетику дня, 28 червня потрібно провести разом зі своїми близькими.

Вас також можуть зацікавити новини: