Яке церковне свято сьогодні, 17 червня / ua.depositphotos.com

17 червня православні віряни за новим церковним календарем згадують мучеників Савела, Ісмаїла та Мануїла. У народі день прозвали Мануйло і Савелія. Про традиції та прикмети 17 червня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем - розповідаємо в матеріалі.

17 червня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем

2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, і дати православних свят із фіксованою датою (неперехідні свята) змістилися на 13 днів раніше. Однак частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Відео дня

17 червня за новим календарним стилем (30 червня - за старим) - день пам'яті великомучеників Мануїла, Савела та Ісмаїла.

Мануїл, Савел та Ісмаїл були братами і жили в IV столітті, в Персії. Їхня мати була християнкою і виховала синів також у християнській вірі. Коли брати підросли, то вступили на військову службу.

Перський цар відправив їх як послів до імператора Юліана Відступника. Братів добре зустріли, нагодували й напоїли, і запросили на язичницьке свято з жертвопринесенням. Брати відмовилися, посилаючись на віру в Христа, імператор Юліан розгнівався і всупереч усім правилам ув'язнив посланців у темницю. Потім братів веліли катувати, але й під час тортур вони славили Бога. Тоді імператор наказав стратити послів. Коли про це дізнався перський цар, то оголосив війну Юліану. За переказами, імператора вбив святий великомученик Меркурій.

Церковне свято 17 червня за старим стилем

17 червня за старим календарним стилем згадують святителя Митрофана, першого патріарха Константинопольського.

Про що говорять прикмети на 17 червня

17 червня - прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com

За прикметами дня судять про погоду:

  • яскраве сонце зранку - завтрашній день буде похмурим;
  • захід багряний - буде сильний вітер і негода;
  • веселка з'явилася ввечері - гарна погода встановиться до кінця літа.

У народному календарі 17 червня - свято Мануйла і Савелія, Сонцестій. За повір'ями цього дня сонце зупиняється - цим користується нечисть і всіляко намагається нашкодити людині. Тому день віддавна вважається одним із найнедобріших у році.

Що не можна робити 17 червня

Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква виступає проти сварок, образ, наклепів, жадібності, заздрості, зневіри. Забороняється відмовляти в допомозі тому, хто просить.

Народні прикмети цього дня не радять давати гроші в борг - сам опинишся в боргах, не можна сваритися і з'ясовувати стосунки - можна віднадити благополуччя. Також за народними повір'ями 17 червня краще провести вдома - тихіше води і нижче трави, щоб не накликати на себе неприємності.

Що можна робити 17 червня

У святих мучеників Савела, Ісмаїла та Мануїла просять зміцнення віри в Господа і допомоги в благочестивих справах. Святі допомагають винести життєві випробування, їм моляться, щоб помиритися з близькими та залагодити сімейні негаразди.

День Мануйла і Савелія вважається сприятливим для домашніх клопотів - можна робити прибирання, прати, викидати все старе. Вважається, що ввечері потрібно накрити стіл для родичів або сусідів: що більше страв буде на столі - то вдалішим буде рік. За столом потрібно обов'язково пошуміти, щоб усе лихе обійшло дім стороною.

17 червня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Кирило, Максим, Микита, Климент, а за старим стилем - Олександр, Валерій, Кирило, Леонтій, Марія, Марк, Микола.

Раніше ми публікували церковний календар на червень 2024 року зі святами за новим і старим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: