Яке церковне свято сьогодні, 19 червня / ua.depositphotos.com

19 червня православні віряни за новим церковним календарем згадують апостола Іуду, брата Господнього. Про традиції та прикмети цього дня, яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем - розповідаємо в матеріалі.

19 червня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем

2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, і дати православних свят із фіксованою датою (неперехідні свята) змістилися на 13 днів раніше. Однак частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Відео дня

19 червня за новим календарним стилем (2 липня - за старим) - день пам'яті апостола Іуди, брата Господнього.

Апостола Іуду називають братом Господнім, оскільки Іуда був сином праведного Йосипа Обручника і його першої дружини. Не варто плутати апостола Іуду з Іудою Іскаріотом, який зрадив Христа. Апостол Іуда був вірний Христу до кінця, хоча й не відразу повірив у Божественну сутність Христа. Після Вознесіння Іуда проповідував Євангеліє в Юдеї, Ідумеї, Самарії, Галілеї, а також у країнах Аравійського півострова. Але 80-го року у Вірменії апостола Іуду розіп'яли на хресті. Від апостола збереглося послання, написане ним у Персії, яке містить багато глибоких думок про Святу Трійцю, втілення Христа, добрих і злих ангелів і Страшний Суд.

Церковне свято 19 червня за старим стилем

19 червня за старим календарним стилем - преподобного Віссаріона, чудотворця Єгипетського.

Про що говорять прикмети на 19 червня

19 червня - прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com

У народному календарі 19 червня - свято Зосима Бджоляр, прозвали його так на честь святого мученика Зосими Аполлоніадського, пам'ять якого також звершують цього дня.

За прикметами дня судять про погоду, а пов'язані вони в основному з бджолами:

  • бджоли з самого ранку збирають мед - день видасться хорошим;
  • бджоли сонні - чекай похолодання;
  • бджоли не влазять із вулика - піде дощ;
  • бджоли злі - до посухи.

За народними прикметами, 19 червня бджоли жалять тільки недобрих людей. Раніше ми розповідали, що робити, якщо вкусила бджола - правила, які можуть врятувати життя.

Що не можна робити 19 червня

Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква не схвалює сварок, образ, наклепів, виступає проти жадібності, заздрості, зневіри.

Народні прикмети цього дня не радять відмовляти в допомозі, інакше сам опинишся в скрутному становищі, давати в борг гроші, а також перераховувати бджіл пасічникам - комахи хворітимуть і можуть загинути.

Що можна робити 19 липня

Святий Зосима - покровитель сім'ї. У нього просять благополуччя для сім'ї, а закохані моляться святому про міцне кохання.

У народі день вважається вдалим для початку будь-яких справ, наприклад, ремонту, переїзду - все, розпочате 19 червня, буде успішним. Також цього дня радять віддавати борги - якщо повернути навіть невелику частину, то гроші потечуть рікою, і в домі буде достаток.

19 червня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Зосима, Іван. За старим стилем іменини у Георгія, Сусанни, Іларіона, Лук'яна, Віссаріона.

Раніше ми публікували церковний календар на червень 2024 зі святами за новим і старим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: