Яке церковне свято 19 листопада / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

19 листопада за новим церковним календарем згадують пророка Овдія. У народному календарі - Овдій Дбайливий. Кого вшановують цього дня за старим стилем, традиції, заборони та народні прикмети цього дня - розповідаємо в матеріалі.

19 листопада 2023 року - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

19 листопада (2 грудня за старим стилем) - день пам'яті святого Овдія.

Овдій жив у X столітті до н. е. Писання розповідають, що він служив домогосподарем у царя Ізраїлю Ахава. Сам Овдій був із благочестивої сім'ї і з дитинства вів праведний спосіб життя, а коли виріс, то став проповідувати християнство. 

Відео дня

У ті часи влаштовувалися гоніння на християн, і Овдій допомагав тим, хто потрапляв під них. Він ховав християн у печерах, приносив їм воду і їжу - таким чином Овдію вдалося врятувати понад 100 священнослужителів.

Службу в царя Овдій залишив і пішов паломничати разом із пророком Іллею. Тоді ж отримав дар пророцтва - до нього приходили по пораду з різних куточків. Помер пророк у IX столітті до н. е.

Свято 19 листопада за старим стилем - день пам'яті святителя Павла Сповідника, патріарха Константинопольського. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 6 листопада.

Прикмети на 19 листопада

Про що говорять прикмети на 19 листопада / фото Ioana Radu, Pixabay

За прикметами дня судять про погоду взимку і майбутній урожай:

  • якщо цього дня на річці з'явився лід, то вже не розтане до весни;
  • якщо лід на річці купами - то і хліба будуть купи, а якщо гладко - то і хліба буде гладко;
  • сніг цього дня - сніжною буде вся зима.

У народному календарі 19 листопада - свято Овдій Дбайливий, тобто покровитель.

Що не можна робити 19 листопада

У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

  • сваритися, лаятися, сперечатися - маленькі сварки можуть стати великими конфліктами;
  • ображатися на рідних і близьких;
  • викидати залишки їжі - їх слід віддати тваринам, щоб не бідувати.

За народними прикметами, цього дня не слід без потреби виходити з дому, особливо після заходу сонця - вважається, що це може мати нехороші наслідки або можна прихопити хворобу.

Що можна робити 19 листопада

Пророка Овдія вважають покровителем сім'ї та домашнього побуту. Тому його також називають Дбайливим. У святого просять сімейного благополуччя.

Традиційно цей день заведено проводити вдома: зранку можна піти до церкви, а після зайнятися господарськими справами. За старих часів вірили, що в цей час усюди снують злі духи, тому зачиняли в будинку всі вікна та двері.

Радять цього дня позбутися старих речей - вважається, що в такий спосіб людина позбувається проблем і непотрібних турбот, а також приготувати збитень - спеціальний настій із трав із медом, який зміцнює здоров'я.

Триває Різдвяний піст - тим, хто постить, цього дня можна їсти гарячу їжу з олією, рибу та випити трохи вина. Раніше ми публікували детальний календар харчування на Різдвяний піст по днях.

19 листопада - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Іван, Григорій, Адріан, Денис, Дмитро, Федір, Михайло.

Вас також можуть зацікавити новини: