Яке церковне свято сьогодні, 20 червня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

20 червня православні віряни за новим церковним календарем згадують священномученика Мефодія, єпископа Патарського. У народі день прозвали Мефодій Перепелятник. Про традиції та прикмети 20 червня, яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем - розповідаємо в матеріалі.

20 червня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем

2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, і дати православних свят із фіксованою датою (неперехідні свята) змістилися на 13 днів раніше. Однак частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Відео дня

20 червня за новим календарним стилем (3 липня - за старим) - день пам'яті священномученика Мефодія, єпископа Патарського.

Мефодій жив у III-IV століттях у Малій Азії. Він був єпископом міста Патара і все своє життя присвятив християнським проповідям і боротьбі з єрессю. У переказах про нього сказано, як про смиренного ченця, який водночас був твердим у своїй вірі. За це єпископа, як і багатьох інших християн того часу, язичники схопили і стратили.

Святий Мефодій Патарський залишив багато богословських праць, серед яких твори на захист християнства і проти язичництва, виклад православних догматів проти вчень Орігена і тлумачення Священного Писання.

Церковне свято 20 червня за старим стилем

20 червня за старим календарним стилем - день пам'яті священномученика Феодота Анкірського.

Про що говорять прикмети на 20 червня

20 червня - прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com

Прикмети дня говорять про погоду:

  • дощ цього дня - ще 40 днів буде йти;
  • жаби в траві скачуть - до дощу;
  • павук плете велику павутину - до сухої і ясної погоди.

У народному календарі 20 червня - свято Мефодій Перепелятник. Прозвали його так тому, що в цей час на достиглі хліби зліталися перепілки. Є у свята й інша назва - Павутинний день.

Що не можна робити 20 червня

20 червня, як і в будь-який інший день, церква не схвалює лайки, наклепу, сварок, виступає проти жадібності, заздрості, зневіри, не слід відмовляти в допомозі тим, хто просить.

Народні прикмети цього дня не радять чіпати і вбивати павуків - бути біді, а також їсти страви з птаха, окрім перепілок - вважається, що це до неприємностей.

Що можна робити 20 червня

Святому Мефодію моляться з проханнями зцілити від фізичних і душевних хвороб.

Наші предки цього дня зазвичай ходили на полювання за перепелами. Вважалося, що якщо побачиш білого перепела - це до великого щастя, а якщо спіймаєш - удачу все життя триматимеш за хвіст. За народними прикметами потрібно збирати і заготовляти лікарські трави. Вважається, що якщо цього дня погодувати безпритульну тварину, то добро обов'язково повернеться і не знатимеш фінансових проблем. 

20 червня 2024 року, у день літнього сонцестояння, заведено просити вибачення і відпускати образи. Слід позбутися непотрібних речей - викинути або, якщо вони в хорошому стані, то віддати нужденним. Також цього дня добре зустріти світанок - вважається, що з першими променями сонця людина отримує незвичайну силу і Божу благодать.  

20 червня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Андрій, Гліб, Інна, Лука, Наум, Римма, Пінна, Фома.

За старим стилем - Олександр, Анна, Богдан, Борис, Валентин, Валерія, Василь, Віктор, Володимир, Григорій, Зінаїда, Іван, Ігнатій, Максим, Марія, Михайло, Микола, Павло, Петро, Степан, Тарас, Федір, Федот.

Раніше ми публікували церковний календар на червень 2024 року зі святами за новим і старим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: