Яке церковне свято 20 грудня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Вікіпедія

20 грудня за новим церковним календарем згадують святого Ігнатія Богоносця. У народному календарі - Ігнатіїв день. Розповідаємо про його традиції, заборони, народні прикмети і що відзначають у церкві 20 грудня за старим стилем.

20 грудня 2023 року - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

20 грудня (2 січня за старим стилем) - день пам'яті святого Ігнатія Антіохійського, якого прозвали Богоносцем. 

Про святого Ігнатія відомо небагато. Припускають, що він народився в Антіохії в I столітті, сам був сирійцем і учнем Іоанна Богослова - саме в нього Ігнатій здобув глибокі знання в багатьох науках. Своє прізвисько - Богоносець - він отримав за те, що, як сказано в Євангеліє від Матвія, Ісус брав немовля Ігнатія на руки. Є й інша версія: Ігнатій отримав прізвисько, бо був "носієм Божественного духу". Пізніше святий став одним із найвідоміших великих християнських письменників - його вважають автором послань до тих, хто жив в Ефесі, Магнезії, Траллії, Філадельфії, Смирні та Римі.

Відео дня

Після того, як апостол Петро залишив пост єпископа Антіохії, його зайняв Ігнатій. Але за часів правління імператора Траяна, єпископ потрапив під гоніння. Його заслали до Риму, де змушували відректися від віри, а потім кинули на поталу левам. Мощі святого перебувають у храмі святого Климента, в Римі.

Свято 20 грудня за старим стилем - день пам'яті святого Амвросія Медіоланського. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 7 грудня.

Про що говорять прикмети на 20 грудня

Погодні прикмети на 20 грудня / фото Annalisa Ideler, Pixabay

За прикметами дня дивляться, якою буде погода найближчими днями, а також літо:

  • якщо цього дня мокрий сніг - літо буде дощовим, а якщо стоїть ясна погода - посушливим;
  • сонце в серпанку - чекай заметіль;
  • собаки і коти валяються в снігу - теж до заметілі;
  • павук плете в будинку павутину - завтра буде погожий день;
  • голосно каркають ворони - до мокрого снігу. 

У народному календарі 20 грудня - свято Ігнатіїв день, Ігнатом і Обереговим днем. Вважалося, що в цей час потрібно захищати дім від напастей і проводили для цього низку обрядів.

Що не можна робити 20 грудня

У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

  • лаятися і лихословити;
  • відмовляти в допомозі;
  • порушувати правила посту.

За народними повір'ями цього дня не варто брати і давати гроші в борг - інакше рік без грошей просидиш. Також категорично забороняється купувати взуття - згідно з прикметою, так можна скоротити собі життя.

Що можна робити 20 грудня

Цього дня можна піти до храму або помолитися вдома. Ігнатія Богоносця просять захистити від пристріту і зла, про удачу в справах, сімейне благополуччя, а також допомогу людям, які відступилися від віри. Також святий допомагає в навчанні. 

Триває Різдвяний піст, з 18 по 24 грудня - найсуворіший тиждень. Тим, хто постить, цього дня можна їсти гарячу їжу без олії - раніше ми публікували докладний календар харчування на Різдвяний піст по днях.

За народними повір'ями цього дня слід обійти навколо свого будинку з іконою в руках, щоб захистити його від зла, стихійних лих, голоду. Крім цього, прийнято вклонитися дому - вважається, що це допомагає захистити його від пристріту і збереже достаток і благополуччя.

Також з цього дня готуються до Різдва - починають генеральне прибирання, складають меню, закуповують продукти. 

20 грудня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Іван, Ігнатій, Данило.

Вас також можуть зацікавити новини: