Яке церковне свято сьогодні, 21 червня / ua.depositphotos.com

21 червня православні віряни за новим церковним календарем згадують мученика Іуліана Тарсійського. У народі - Улянів день. Про його традиції та прикмети, яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем - розповідаємо в матеріалі.

21 червня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем

2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, і дати православних свят із фіксованою датою (неперехідні свята) змістилися на 13 днів раніше. Однак частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Відео дня

21 червня за новим календарним стилем (4 липня - за старим) - день пам'яті мученика Іуліана Тарсійського.

Іуліан Тарсійський жив у III-IV століттях, у Малій Азії. Батько його був язичником, а мати - християнкою, вона охрестила Іуліана і виховала сина в християнських традиціях.

За часів правління імператора Діоклетіана почалися гоніння на християн, під які потрапив і Іуліан. На суді його довго вмовляли зректися Христа, але юнак, якому на той момент було всього 18 років, категорично відмовився. Тоді Іуліана кинули до в'язниці, там він і загинув.

Церковне свято 21 червня за старим стилем

21 червня за старим календарним стилем - день пам'яті великомученика Феодора Стратилата.

Про що говорять прикмети на 21 червня

21 червня - прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com

За прикметами дня судять про погоду найближчим часом:

  • гроза цього дня - негода буде довгою;
  • веселка на небі - встановиться ясна погода;
  • яскраве сонце після дощу - ввечері знову буде дощ.

У народному календарі 21 червня - свято Улянів день, яке вважається днем добрих справ. У цей час зазвичай збирали липовий цвіт, але оскільки зараз клімат трохи змінився, то липа в більшості регіонів цвіте раніше.

Що не можна робити 21 червня

Сьогодні, як і в інший день, церква виступає проти лайки, наклепу, жадібності, заздрості, зневіри. Не слід відмовляти в допомозі тим, хто просить.

Народні прикмети дня не велять сваритися і лаятися, особливо з близькими - довго не помиритеся, спізнюватися - можна втратити своє щастя, а також не можна відмовляти в милостині.

Наші пращури побоювалися цього дня ображати липу, ламати гілки або рубати дерево - це вважалося поганим знаком і могло накликати нещастя. Якщо ж біля будинку засихала липа - до хвороби або розставання.

Що можна робити 21 червня

У святого Іуліана просять зміцнити дух і дати сили подолати життєві негаразди та перешкоди.

За народними прикметами, як уже говорили, у народі 21 червня вважається днем добрих справ - слід обов'язково допомогти комусь. Сьогодні можна працювати на городі та в саду - все буде на благо. Якщо цього дня обійняти Уляну або Уляна, то весь рік буде щасливим.

21 червня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олексій, Анастасія, Василина, Георгій, Іван, Максим, Микита, Микола, Павло, Терентій, Феодор, Юліан, Уляна.

За старим стилем іменини у Василя, Єфрема, Костянтина, Павла, Федора.

Раніше ми публікували церковний календар на червень 2024 року зі святами за новим і старим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: